گشایش نخستین کتابخانه رایگان و شبانه‌روزی در تهران


1548 بازدید

گشایش نخستین کتابخانه رایگان و شبانه‌روزی در تهران

نجار در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، اظهار کرد: این کتابخانه  به صورت شبانه‌روزی در محوطه بیرونی کتابخانه امیرکبیر برپاست و افراد می‌توانند کتاب‌های خوانده شده خود را در داخل قفسه‌های آن قرار دهند تا سایرین نیز به راحتی از این آثار استفاده کنند.

وی با بیان این‌که کتابخانه امیرکبیر نظارت بر وجود آثار مجاز این کتابخانه را بر عهده دارد، گفت: علاقه‌مندان برای استفاده از این آثار نیازی به عضویت در کتابخانه و محدودیت زمانی ندارند. همچنین طی شبانه‌روز بیش از 70 نفر از کتاب‌های این کتابخانه رایگان استفاده می‌کنند.

کتابخانه امیرکبیر تهران درباره بازگرداندن این کتاب‌ها توضیح داد: بر سر در این کتابخانه آیین‌نامه‌ای نصب کرده‌ایم که «ثروت اصلی دانایی است، نه نگهداشتن کتاب در خانه». برخی علاقه‌مندان به کتاب، آثار را پس از مطالعه به کتابخانه برمی‌گردانند اما برخی پس از برداشتن کتاب، دیگر آن را بازنمی‌گردانند. اکنون تعداد کتاب‌های اهدایی به این کتابخانه فراوان است و توانسته‌ا‌یم این بازگردانده نشدن را با سایر کتاب‌های اهدایی جبران کنیم.

وی افزود: این کتابخانه رایگان و شبانه‌روزی در اوایل آبان‌ماه امسال فعالیت خود را آغاز کرده و تاکنون استقبال از آن مطلوب بوده است و امیدوارم چنین فرهنگی در سایر کتابخانه‌های استان‌ تهران و سراسر کشور گسترده شود.


ایبنا