«سه‌دیدار» به چاپ هشتم رسید


1953 بازدید

خبرگزاری تسنیم: روایت زندگی امام خمینی(ره) در کتاب «سه دیدار با مردی که از ماورای ذهن ما می‌آمد» اثر ماندگار نادر ابراهیمی همزمان با سالگرد رحلت امام(ره) برای هشتمین‌بار بازچاپ شد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم، کتاب «سه دیدار با مردی که از ماورای ذهن ما می‌آمد» نوشته زنده‌یاد نادر ابراهیمی توسط انتشارات سوره مهر همزمان با سالروز درگذشت امام راحل(ره) به چاپ هشتم رسید. این اثر که ابراهیمی آن را در بین سال‌های 75 تا 77 نوشته شامل تجربیات شخصی این نویسنده از دیدار با امام خمینی(ره) است که جلد اول آن توسط حوزه هنری برای نخستین‌بار در سال 77 منتشر شد.
وی در جلد نخست مجموعه «سه دیدار با مردی که از فراسوی باور ما می‌آمد»، با عنوان «رجعت به ریشه‏‌ها»، به ابعاد مختلف شخصیت امام خمینی(ره) از کودکی تا ازدواج پرداخته است. همچنین در کتاب «در میانه میدان»، جلد دوم این مجموعه، مبارزات امام(ره) و حکایت‌هایى از همسر ایشان روایت شده است.
ابراهیمی در مقدمه این اثر ضمن تشکر از تمامی کسانی که وی را در نگارش این سه‌گانه یاری کرده‌اند، می‌نویسد: «این  اثر را خاکسارانه پیشکش می‌کنم به ملتی که ساختن و راه انداختن انقلاب‌ها را خوب می داند و باری، بار کوه‌آسای عظیم‌ترین انقلاب تاریخ را بر دوش کشیده است... و به بزرگ‌بانوی روزگار ما، قدس ایران ثقفی، که همسر دلاورف صبور و با ایمان مردی چون روح لله خمینی بوده‌اند و هم‌سفری برای سخت‌ترین سفرهایاین جهانی و عمری در اضطراب های زندتن، تبعید، شکنجه و شهادت ...»
چاپ ششم کتاب «دختر شینا» از دیگر آثاری است که از سوی انتشارات سوره مهر منتشر شده است. این کتاب، روایت خاطرات قدم‌خیر محمدی کنعان، همسر سردار شهید ستار ابراهیمی از شهدای برجسته استان همدان است که در عملیات والفجر 8 به شهادت رسید. قدم خیر محمدی کنعان در حالی که تنها 22 سال داشت همسرش به شهادت رسید و از آن زمان و با وجود 5 فرزند، ازدواج نکرد و به تنهایی فرزندانش را بزرگ کرد.
بهناز ضرابی زاده که نگارش این اثر را برعهده داشته، درباره شخصیت راوی کتاب گفت: این موضوع برای من بسیار تامل برانگیز بود، زنی که در روستا زندگی می‌کرد به فضای شهر آمده و به تنهایی در اوج جوانی، تمام هم و غمش بزرگ کردن فرزندانش شده بود. بنابراین تصمیم گرفتم درباره فراز و نشیب‌های زندگی این زن با او مصاحبه کنم.
این داستان‌نویس کودک درباره عنوان کتاب «دختر شینا» اظهار داشت: همه درباره این عنوان از من سوال می‌کنند، که شینا به چه معناست، یک اتفاق خاص باعث انتخاب این عنوان برای کتاب شده که راز آن با خواندن کتاب برای مخاطب آشکار می‌شود، چرا که هر زن و مرد جوانی باید این خاطرات جذاب را بخواند


تسنیم