«خاطرات حیدرخان عمواوغلی» پیشتاز فروش نشر نامک شد


«خاطرات حیدرخان عمواوغلی» پیشتاز فروش نشر نامک شد

«خاطرات حیدرخان عمواوغلی» یکی از کتاب‌های پرفروش نشر نامک است. بخش‌هایی با عنوان خاطرات برای نخستین‌بار به کتاب اضافه شده که این بخش تازه خاطرات اسنادی به قلم علی‌اکبر داور است و با افزودن این بخش قسمت مهم و مهجور مانده مبارزات حیدرخان و دیگر آزادیخواهان آذربایجان را در وقایع مشروطه روشن می‌کند.

محمد صدری، مدیرمسوول انتشارات نامک، با اشاره به پرفروش‌ترین کتاب این انتشارات به خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) گفت: «خاطرات حیدرخان عمواوغلی» تالیف ناصرالدین حسن زاده و «خاطرات ملک‌منصورخان قشقایی» به کوشش کاوه بیات و منصور نصیری پروفروش‌ترین کتاب‌ها در حوزه تاریخ به شمار می‌آیند. 

وی با بیان ویژگی‌های کتاب «خاطرات حیدرخان عمواوغلی» افزود: حیدرخان عمواوغلی‌ از قهرمانان سرشناس و فعال دوران مشروطه است که زندگی پرفراز و نشیب و مرگ سوال برانگیزی داشته است. بخش‌هایی از کتاب به قسمت‌های ناگفته سرنوشت حیدر عمواوغلی اشاره می‌کند که بر اساس اسنادی که به تازگی کشف شده در کتاب گنجانده شده است.

وی با اشاره به تعداد کتاب‌های نشر نامک در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عنوان کرد: این انتشارات با ۶۰ عنوان کتاب در بیست‌‌وهفتمین نمایشگاه شرکت کرده است که از این میان 40 اثر به حوزه کتاب‌های تاریخی تعلق دارد.

صدری با برشمردن کتاب‌های مطرح نشر نامک اظهار کرد: کتاب‌ «خاطرات سیاسی محمدساعد مراغه‌ای» به‌کوشش دکتر باقر عاقلی که چاپ دوم آن بعد از بیست سال عرضه‌ شده است و کتاب‌های «زندگی و زمانه‌ پروین اعتصامی» تالیف نصرالله حدادی، «زندگی و زمانه‌ عباس اقبال آشتیانی» نوشته دکتر لیدا حورانی با برگردان جلال‌الدین افضل از جمله کتاب‌های مطرح و شاخص در حوزه تاریخ را تشکیل می‌دهند.

وی در ادامه گفت: کتاب‌های«اندیشه‌ عرب در عصر لیبرالیسم»،‌ تالیف آلبرت حورانی با ترجمه علی شمس، «علف، همراه با کوچ بختیاری»، به ‌قلم مریان کوپر و برگردان «شاهرخ باور»، «سفرنامه‌ بهمئی (گزارشی از تحولات بختیاری و کهگیلویه در جنگ جهانی اول)» اثر چارلز نویل و ترجمه کاوه بیات برخی دیگر از عناوین کتاب‌های شاخص انتشارات نامک را در حوزه تاریخ در برمی‌گیرند.

مدیرمسوول نشر نامک با اعلام کتاب پرفروش سال گذشته بیان کرد: «بریتانیا و انقلاب مشروطه» به قلم دکتر منصور بنکداریان «ناگفته ها (خاطرات دکتر عنایت‌الله رضا)» کتاب‌های پرفروش سال گذشته این انتشارات را به خود اختصاص دادند.


ایبنا