آشنایی ۹ روزه جلال و سیمین به ازدواج ختم شد


3749 بازدید

آشنایی ۹ روزه جلال و سیمین به ازدواج ختم شد

به گزارش خبرنگار تاریخ خبرگزاری فارس، ویکتوریا دانشور در همایش «شمس و جلال؛ روشنفکرانی متفاوت» که با حضور جمعی از پژوهشگران کشور در محل موسسه مطالعاتی تاریخ معاصر ایران برگزار شد. در مورد آشنایی جلال و سیمین اظهار داشت: ما سه خواهر بودیم. نخست خواهر بزرگمان ازدواج کردند و بعد از ازدواج به اصفهان رفتند.

وی افزود: عید نوروز شش نفر از فامیل تصمیم گرفتیم برای مسافرت و دیدن اصفهان به خانه خواهرمان برویم. بعد از  سه روز همه دیدنی‌های اصفهان را دیدم، تصمیم گرفتیم برگردیم.

دانشور ادامه داد: خاله ما به شوهرش گفتند: «بروید شش بلیط اتوبوس تهیه کنید». شوهرشان جواب دادند در عید نوروز بلیط اتوبوس سخت‌گیر می‌آید.خوشبختانه وقتی شوهر خاله ما برای خرید بلیط اتوبوس رفتند 6 نفر از دانشجویان بلیط خود را لغو کردند که شوهرخاله ما آن 6 بلیط اتوبوس را تهیه کرد.

وی گفت: زمانی که سوار اتوبوس شدیم جلال آل احمد هم از مسافران آن اتوبوس بود. برخی می‌گویند: جلال آل احمد در صندلی جلوی اتوبوس نشسته بودند و سیمین عقب صندلی نشسته بود. دانشور با بیان اینکه آما آنچه من به خاطر دارم این بود که جلال زمانی که می‌خواست بلیط تهیه کند متوجه شد سیمین دانشور نیز در اتوبوس هستند.گفت: به همین دلیل کنار صندلی سمین بلیط رزرو کرده بود. آل احمد سمین را می‌شناخت و از نظر ادبی با کارهای سیمین آشنا بود.

 

وی افزود: آقای آل احمد اهل ادب و بسیار آدم فرهیخته و با هوش بودند بعد از آن که به تهران رسیدم از خاله خود خداحافظی کردیم و خانه آمدیم.

دانشور گفت: در آن زمان خرید بر عهده من بود. وقتی برای خرید در خانه را باز کردم که به بازار بروم دیدم آقای آل احمد دم در خانه ما ایستاده است و به روی خودم نیاوردم که او را می‌شناسم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: زمانی که برگشتم دیدم سیمین خانم آماده بیرون رفتن است هر روز صبح با آل احمد بیرون می‌رفتند و بعد از 9 روز تصمیم گرفتند که با هم ازدواج کنند.


فارس