ظرفیت‌های فضای مجازی کتابخوانی را فعال می‌کند


1695 بازدید

ظرفیت‌های فضای مجازی کتابخوانی را فعال می‌کند

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل از ستاد اطلاع‌رسانی هفته کتاب، میری یکی از راه‌های رونق حوزه نشر را گسترش فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی دانست و اظهار کرد: با توجه به رشد فزاینده اینترنت در میان مردم و جذابیت شبکه‌های اجتماعی افراد جامعه به ویژه نسل جوان برای کسب اطلاعات و دانش افزایی به این منابع رجوع می‌کنند.

وی با اشاره به روش‌های نوین مطالعه ادامه داد: در کشورهای توسعه یافته برای شکستن فضای تقابل میان فضای مجازی و مطالعه به شکل سنتی راهکارهایی در قالب کتاب اینترنتی و یا فایل‌های صوتی اتخاد کرده‌اند.

این شاعر افزود: در کشور ما نیز تلاش‌هایی در این زمینه صورت گرفته است، ولی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی اصلی این امر انتظار می‌رود با بهره‌گیری از نظریات کارشناسی صاحب نظران اقدامات جدی و عملی در این حوزه انجام دهد.

وی با اشاره به تعداد زیاد جمعیت شاغل کشور اظهار کرد: با هماهنگی ارگان‌ها و سازمان‌های مختلف با وزارت ارشاد و متولیان فرهنگی می‌توان از این ظرفیت برای رشد و توسعه سرانه مطالعه در کشور استفاده کرد. به عنوان نمونه می‌شود با اهدای کتاب و یا اختصاص زمانی کوتاه برای کارمندان و یا کارگران به مطالعه و برگزاری مسابقات، اشتیاق به مطالعه را در جامعه ایجاد کرد.


ایبنا