همایش‌ تاریخ مجلس


4831 بازدید

همایش‌ تاریخ مجلس

رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری ششمین همایش تاریخ مجلس در روز چهارشنبه دوم دی 1394 گفت: این همایش با حضور مقامات کشور، برخی سفرا و نمایندگان کشورها و سازمان های بین المللی برگزار می شود.

محمدرضا مجیدی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره ششمین همایش تاریخ مجلس گفت: در ادامه سلسله همایش های تاریخ مجلس، ششمین همایش با عوان ساختار و کارکرد مجلس شورای ملی در دوره های بیست و یکم و بیست و دوم، از ساعت 30/13 روز چهارشنبه دوم دی ماه در تالار مشروطه مجلس شورای اسلامی برگزار می شود.

رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: بیش از 300 چکیده مقاله به دبیرخانه همایش رسید و حدود 250 چکیده مورد تأیید هیأت علمی همایش قرار گرفت که در مجموعه ای به چاپ رسیده است.

وی در ادامه با بیان اینکه همایش تاریخ مجلس با حضور مقامات کشور، برخی سفرا و نمایندگان کشورها و سازمان های بین المللی برگزار می شود، عنوان کرد: در مراسم افتتاحیه این همایش، پس از سخنرانی مسئولان از کتاب «التفهیم لاوائل صناعة التنجیم» اثر ابوریحان بیرونی که در فهرست حافظه جهانی یونسکو به ثبت رسیده و تعدادی از انتشارات جدید کتابخانه مجلس شورای اسلامی رونمایی می شود.

رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: همچنین پس از مراسم افتتاحیه این همایش نشست علمی برگزار می شود که طی آن تعدادی از اساتید به ارائه مقالات خود می پردازند.