آواره شدن 135 هزار فلسطینی درغزه


1597 بازدید

آواره شدن 135 هزار فلسطینی درغزه

دیده بان اروپایی مدیترانه ای حقوق بشر اعلام کرد:حملات زمینی ارتش رژیم صهیونیستی منجر به آواره شدن 135 هزار شهروند فلسطینی در نوار غزه شده است.

  بنقل از پایگاه خبری فلسطین الان این سازمان افزود:در نتیجه تجاوز زمینی اسرائیل و تداوم حملات توپخانه ای به مناطق مرزی هزاران فلسطینی آواره شده اند. سازمان مذکور تصریح کرد:تا عصر دیروز شنبه بیش از 135 هزار فلسطینی در نوار غزه آواره شده اند که شماری در نتیجه بمباران هوایی منازل و تخریب آن آواره شده اند و نیمی از آوارگان به ده ها مدرسه متعلق به سازمان امداد رسانی و ایجاد اشتغال برای آوارگان فلسطین «آنروا » پناه برده اند.از زمان تجاوز زمینی ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه، حملات هوایی، دریایی و توپخانه ای منازل شهروندان نیز همچنان ادامه دارد.

شمار قربانیان در روز شنبه به 62 تن رسید که 17 نفر از آنان کودک و سه نفر دیگر را زنان تشکیل می دهند، با این تعداد شمار قربانیان این جنگ به 357 نفر و شمار مجروحان به 2700 نفر رسید. تعداد موشک ها و بمب هایی که نظامیان رژیم صهیونیستی روز شنبه شلیک کردند 756 فروند رسید و آمار کلی موشک ها و بمب ها از ابتدای این حملات بالغ بر 6589 فروند است. همچنین آمارها نشان می دهد که روز شنبه 263 منزل تخریب شده و شمار منازل تخریبی از ابتدای حملات به 2729 باب منزل رسید که 404 منزل به کلی کامل ویران شده و 2325 منزل دیگر آسیب جدی دیده است.

دیده بان حقوق بشر اروپایی مدیترانه ای تصریح کرد که هواپیماهای جنگی اسرائیل دو مسجد را هدف قرار دادند و تعداد مساجدی که از ابتدای حملات مورد هدف قرار گرفته اند به40 باب می رسد. همچنین نظامیان رژیم صهیونیستی از ابتدای حملات بیش از 6 پایگاه تصفیه آب را که به 600 هزار شهروند خدمت رسانی می کرد هدف قرار داده اند و بیش از 100 مدرسه در نتیجه این حملات آسیب دیده است.


قدسنا