شهادت شهدای موتلفه رویداد مقطعی در تاریخ نیست


677 بازدید
هیات موتلفه

شهادت شهدای موتلفه رویداد مقطعی در تاریخ نیست

اسدالله بادامچیان در مراسم سالگرد شهادت شهیدان صادق امانی، مرتضی نیک‌نژاد، رضا صفارهرندی و محمد بخارایی که با عنوان «طلایه‌داران آفتاب» برگزار شد افزود: این شهدا با عهدی که با خدا بسته بودند صداقت داشتند.

وی گفت: در آن دوران، دنیا معتقد بود که اصل دین تمام شده دوران بی دینی است و سلطه گری دو قدرت جهانی جریان دو قطبی ایجاد کرده بود که یکی الحاد و دیگری شرک محض و خداوند بر ­ملت ما منت نهاد و احیاگر اسلام به نامه امام خمینی را به ما عنایت کرد.

بادامچیان افزود: ملت ما و مجموعه رجال تحت رهبری امام انجام وظیفه کردند و در این نبرد حق و باطل عده‌ای راه را گم کردند، عده‌ای به تقابل با خداگرایان رفتند و عده‌ای در مسیر تعالی انجام وظیفه کردند که از جمله این‌ها شهدای موتلفه بودند.

از دیگر سخنرانان این مراسم محمدحسین صفار هرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بود که برگزاری این مراسم را نشان دهنده فراموش نشدن فضیلت‌ها خواند. وی گفت: این چهار شهید بسیار جوان بودند و چنان اثرگذاری عمیقی در محیط اطراف خود گذاشتند که برخی از محاسن سفید‌های دوره ما هنوز به قواره آن‌ها نمی‌رسند.

 

 صیانت از فرهنگ شهادت و اقتدار در برابر دشمن است

 

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه پیام شهدای موتلفه همچنان زنده است ، گفت: رمز استمرار پیروزی ها ؛ استقرار اقتصاد مقاومتی و صیانت و ترویج فرهنگ شهادت و اقتدار در برابر دشمن است. 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی در گرامیداشت پنجاه‌وچهارمین سالگرد شهدای مؤتلفه اسلامی که عصر یکشنبه در مؤسسه فرهنگی شهدای مؤتلفه اسلامی برگزار شد، گفت : یاد شهیدان و طلایه‌داران آفتاب، نور و رهایی شهیدان بخارایی، امانی، صفارهرندی، نیک‌نژاد، اندرزگو، عراقی و ادامه‌دهنده این راه روشن و پرافتخار شهید حجت‌الاسلام خرسند را گرامی داشت و  افزود: یاران و اصحاب این شهدا از عسگراولادی و حبیبی تا لاجوردی و دیگر یاران و شهدا  همنشین شهدای کربلا خواهند بود.

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز تصریح کرد: شهیدان زنده‌اند و خداوند وعده داده است که شهدا زنده‌اند و این شهدا امروز بشارت می‌دهند که اگر رهرو ما باشید ترسی از دشمن نخواهید داشت.

وی تأکید کرد: فرهنگ جهاد بدون شهادت بی‌معناست و این شهادت است که به جهاد روح و تعالی می‌بخشد و شهادت نه یک حادثه بلکه تفکری پایدار است.

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز گفت: تفکر شهادت احیاگر جامعه است به شرطی که این تفکر شهادت "که به‌معنای نهراسیدن است" در جامعه ترویج یابد و حفظ شود.

پورمحمدی افزود: شهید بهشتی می‌فرماید ما راست‌قامتان جاودانه تاریخ خواهیم ماند چراکه این قدرت و قوت را از فلسفه شهادت گرفته است. اگر ملت ایران به آمریکا «نَه» می‌گوید و رهبری معظم انقلاب ترامپ را در شأن پیام دادن نمی‌بینند، ناشی از فرهنگ شهادت و اقتدار در برابر دشمن است که ظرفیت و اصل قدرتمندی جمهوری اسلامی ایران را هم تشکیل می دهد.

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز افزود: امروز دشمن از همان ناحیه قوت جمهوری اسلامی ایران به مقابله آمده  و در برابر آن شهادت و جهاد دروغین را علم کرده است اما کور خوانده است.

پورمحمدی تصریح کرد: فعالان سیاسی و کارگزاران سیاسی نتوانستند فرهنگ سیاسی را در جامعه به خوبی رعایت کنند به همین دلیل نیز رهبری گفتند حزب‌بازی نکنید، تا امروز ۳۰۰ حزب در وزارت کشور ثبت‌نام کرده و چیزی در حدود ۹۰ حزب تأیید شده‌اند که این  رفتار سیاسی تایید نمی‌ شود. بر مبنای همین فرهنگ انقلاب و سیره شهدا باید رفتار سیاسی را شکل داد و به پوشش و اقناع اجتماعی کمک کند.

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز با اشاره به انتشار روزنامه در کشور گفت: چاپ تمام روزنامه‌ها در کشور به یک میلیون نسخه نمی‌رسد اما  ژاپن فقط در هر نوبت صبح و بعد از ظهر ده ها میلیون روزنامه چاپ می کند و می‌فروشد.

وی تصریح کرد: اگر مجلس یازدهم هم مانند مجلس قبلی باشد خسارت را مردم خواهند دید به همین دلیل نیازمند تغییر و تحول در ساختار سیاسی کشور هستیم که در پی آن ترامپ و سران منفور صهیونیست نفس نخواهند کشید ، دشمن نیز می‌داند اگر این تحول سیاسی ایجاد شود دیگر تهدیدها نیز نابود خواهد شد.

پورمحمدی ادامه داد: برای کاهش ضعف ها باید اقتصاد مقاومتی را که مقام معظم رهبری بر آن تأکید دارند، مستقر کنیم. اما سال‌هاست که تلاش می شود مصرف هدفمند شود اما منابع زیادی را از دست می‌دهیم و  سه برابر عرف بین‌المللی مصرف کنیم ، ۵۰ درصد منابع کشور در حال از بین رفتن است و ۳۲۰ هزار میلیارد تومان امسال یارانه پرداخت شده است.

این فعال سیاسی ادامه داد: نظر خودم را در اولین جلسات دولت به آقای روحانی در این حوزه اعلام کردم ولی تفکر محافظه‌کاری نگذاشت این موضوع از سوی رئیس‌جمهور اصلاح شود.

پورمحمدی افزود: امروز با فاجعه تورم ناشی از نقدینگی و نقدینگی ناشی از بهره بانکی روبرو هستیم  ، بهره بانکی رواج دارد و دولت مسئول و پاسخگو است.