آغاز داوری 33 اثر در گروه فلسطین و صهیونیزم‌شناسی


952 بازدید

آغاز داوری 33 اثر در گروه فلسطین و صهیونیزم‌شناسی

کارگروه فلسطین و صهیونیزم شناسی، 33 عنوان اثر را در مرحله دوم داوری مورد ارزیابی قرار می‌دهد که از این تعداد پنج کتاب به مرحله نهایی داوری راه خواهند یافت و به عنوان اثر برتر معرفی می‌شوند._
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل از روابط عمومی دومین جشنواره بین‌المللی کتاب سال مقاومت(جایزه ادبی شهید آوینی)، مسوول کار گروه فلسطین و صهیونیزم‌شناسی گفت: این کارگروه نزدیک به 100 عنوان اثر با موضوع فلسطین، صهیونیزم، یهود و اسرائیل از دبیرخانه و کتابخانه تخصصی مرکز مطالعات فلسطین دریافت و بررسی کرد که از این تعداد 49 اثر به دلیل دریافت نکردن امتیاز‌های مورد نیاز پذیرفته نشدند.

علیرضا سلطان‌شاهی ادامه داد: با کارشناسی‌های انجام شده، 16 اثر با موضوع‌های هنر، عکاسی و کودک و نوجوان با محوریت فلسطین به دیگر کارگروه‌های جایزه ادبی شهید آوینی فرستاده شد و 33 کتاب به مرحله دوم داوری‌ها راه یافت. سه اثر دیگر هم به تازگی به مجموعه این کتاب‌ها اضافه شده‌اند که با سپری کردن مراحل کارشناسی و تایید ابتدایی به مرحله دوم داوری راه خواهد یافت.

وی افزود: چهار داور بررسی و امتیازدهی 33 اثر را بر عهده دارند و بر اساس فرم تعیین شده، به شکل و محتوای کتاب‌ها امتیاز خواهند داد. پس از این مرحله، پنج اثر منتخب به آخرین مرحله داوری می‌روند تا یکی از آنان به عنوان کتاب سال مقاومت در بخش فلسطین و صهیونیزم‌شناسی به دبیرخانه جایزه ادبی شهید آوینی معرفی شود.

آیین اختتامیه دومین جشنواره بین‌المللی کتاب سال مقاومت(جایزه ادبی شهید آوینی) مهرماه سال جاری(1392) در تهران برگزار می‌شود.
کد مطلب : 175306
  
  

   
 


 
غلبه خاطره و زندگینامه بر دیگر آثار گروه ادبیات مستند
فلسطین و لبنان بیشترین آثار را به جایزه شهید آوینی ارسال کردند
 

موزه ملی مطبوعات ایران گنجینه‌ای گرانبهاست

مرحوم ملک در طی 8 وقف نامه، 63 هزار هکتار زمین وقف کرد
زندگی راویان جنگ واقع‌‌بینانه بیان شود
نویسندگان ارتشی به تحولات جزایر سه‌گانه ایران بپردازند
اهدای جایزه هرمان – کستن 2013 آلمان به یک نهاد انگلیسی
«آموزه‌های ادب» منتشر شد
انتشار شماره چهل و یکم فصلنامه «فضای جغرافیایی»
بررسی آیات ولایت در عبقات الانوار


ایبنا