اذعان به ناتوانی اسرائیل در مقابله با مقاومت


1346 بازدید

اذعان به ناتوانی اسرائیل در مقابله با مقاومت

وزیر سابق اطلاعات رژیم صهیونیستی به افزایش توان موشکی گروههای مقاومت و ناتوانی رژیم صهیونیستی در مقابله با مقاومت اذعان کرد.

بگزارش خبرگزاری قدس(قدسنا) بنوشته روزنامه عبری زبان معاریو، "دان مریدور" وزیر سابق اطلاعات رژیم صهیونیستی درسخنرانی خود در کنفرانس مرکز مطالعات استراتژیک هرتزلیا اظهار داشت: در صورت شروع جنگی جدید بین اسرائیل و مقاومت، نیروی هوایی ارتش اسرائیل از مقابله با تعداد زیاد موشک های مقاومت ناتوان خواهد بود.

وی افزود بزرگترین مشکلی که ارتش رژیم صهیونیستی را تهدید میکند این است که این رژیم تنها قدرت نظامی در حمله به دشمن دارد ولی از نظر نیروی دفاعی کاملا ضعیف است.

مریدور در ادامه سخنرانی خود با اشاره به افزایش توان موشک های مقاومت تصریح کرد: موشک های مقاومت در حال حاضر بعنوان بزرگترین تهدید برای اسرائیل به شمار میرود چرا که این موشک ها نسبت به گذشته بسیار دقیق وپیشرفته تر شده است.

مردیور در این سخنرانی خود همچنین بر ضرورت پیشرفت سازمان اطلاعات اسرائیل برای تامین امنیت صهیونیستها چه در شرایط فعلی و چه در زمان جنگ آینده این رژیم با مقاومت تاکید کرد وگفت: اسرائیل دارای اطلاعاتی قوی وپیشرفته است بنابراین باید خود را برای جنگ آینده اسرائیل بخوبی آماده کند.

وی در ادامه با انتقاد از اعضای کمیته خارجی و امنیت کنست (پارلمان) رژیم صهیونیستی تاکید کرد: این مقامات مفهوم دقیق تامین امنیت را درک نمی کنند. مسئول اصلی در تامین امنیت اسرائیل حکومت است نه ارتش، بنابراین حکومت باید دستورات لازم را باید بصورت دقیق وکامل در اختیار مقامات ارتش اسرائیل بگذارد.

وزیر سابق اطلاعات رژیم صهیونیستی در پایان سخنرانی خود مدعی شد که قدرت نظامی ایران و همچنین همسایگی برخی کشورهای عربی به اسرائیل از جمله خطراتی است که امنیت اسرائیل را تهدید می کند. وی در عین حال تاکید کرد که برخی کشورهای عربی که در گذشته حاضر به گفتگو با اسرائیل نبوده اند در حال حاضر از ترس قدرتمند شدن نظام جمهوری اسلامی ایران، تلاش میکنند که رابطه خود را با اسرائیل بهبود بخشند.


قدسنا