شلیک 30 هزار خمپاره و موشک اسراییل به غزه


893 بازدید

شلیک 30 هزار خمپاره و موشک اسراییل به غزه

بنقل از پایگاه خبری عرب48، ارتش رژیم اشغالگر قدس از ابتدای جنگ کنونی علیه غزه تا تاریخ 29 ژوئیه ، مناطق مسکونی و پرجمعیت این منطقه را با 30 هزار خمپاره و موشک هدف قرار داده است.
بر اساس این گزارش رژیم متجاوز صهیونیستی تنها در یک ساعت 600 خمپاره به سوی منطقه الشجاعیه و بیش از 1000 خمپاره به سوی منطقه رفح در غزه شلیک کرده است.
این در حالی است که این رژیم در جنگ سال 2009 ـ 2008 موسوم به جنگ (سرب گداخته) 8 هزار بمب توپخانه به سوی غزه شلیک کرده است. مقامات صهیونیستی مدعی شده اند 4 هزار بمب از مجموع این 8 هزار بمب استفاده شده در این جنگ ، بمب های دودی و به ترتیب 1000 و 3000 بمب دیگر هم بمب های نوری و منفجره بوده است.
هآرتض امروز جمعه درگزارشی با اشاره به این مساله تاکید کرد که فرماندهی نظامی رژیم صهیونیستی ، 43 هزار خمپاره توپخانه با هزینه ای بالغ بر 1.3 میلیارد شیکل برای هدف قرار دادن غزه در جنگ کنونی در اختیار ارتش صهیونیستی قرار داده است.
روزنامه معاریو رژیم صهیونیستی هم به نقل از یک نظامی بلند پایه شعبه تکنولوژی و لجستیک ارتش این رژیم گزارش داد، فرماندهی ارتش طی جنگ علیه غزه ، 4.8 میلیون گلوله ، 43 هزار خمپاره توپخانه و 39 هزار خمپاره تانک در اختیار ارتش قرار داده است.
در ادامه این گزارش تاکید شده اگر چه خمپاره های سلاح توپخانه نمی تواند هدف را به شکل دقیق مورد اصابت قرار دهد، اما از آنجایی که غزه از نظر جمعیت یک منطقه بسیار فشرده به شمار می آید، لذا شلیک هر خمپاره به سوی غزه ممکن است در منطقه ای که دارای بیش از 5 ساختمان مسکونی است ، اصابت کند.
ارتش رژیم صهیونیستی پس از هلاکت 7 تن از سربازان خود بدست مقاومت در پی هدف قرار دادن یک مقر نظامی وابسته به تیپ گولانی در تاریخ 20/07/2014، شدت حملات خمپاره ای خود به مناطق مسکونی بویژه شجاعیه و رفح را افزایش داده است.
صدها شهروند بی گناه فلسطینی غزه هم بر اثر حملات بی امان توپخانه رژیم صهیونیستی علیه این منطقه، بویژه زنان و کودکان به شهادت رسیده اند.


قدسنا