فرشتگان تایپیست بزودی منتشر خواهد شد


1349 بازدید

 فرشتگان تایپیست بزودی منتشر خواهد شد

کتاب «فرشتگان تایپیست» خاطرات طلبه جوانی است که در سن شانزده سالگی با مشکلات فراوان و برای اولین بار به جبهه جنوب کشور اعزام شد. این طلبه جوان کار خود را با تک تیراندازی شروع کرد، در سن هفده سالگی به فرماندهی گروهان و در سن بیست سالگی به دلیل توانایی‌هایی که داشت به فرماندهی گردان منسوب شد؛ و زمانی که این نوجوان فرماندهی عملیات یک تیپ را بر عهده داشت قطعنامه ایران و عراق پذیرفته شد.

حمیدرضا طاووسی راوی و نویسنده کتاب «فرشتگان تایپیست» گفت: این کتاب با مقدمه‌ای کوتاه از زندگی بنده آغاز می‌شود، در بخشی از مقدمه به فعالیت‌های قبل از انقلاب بنده به همراه خانواده‌ام و همچنین دیدار با امام خمینی رحمةالله علیه در نجف اشرف و وارد کردن برخی کتاب‌های ایشان به ایران اشاره شده است.

 وی در ادامه گفت: خاطرات من از لحظه اعزام به جبهه جنوب آغاز می‌شود و تا پایان عملیات مرصاد بعد از پذیرفتن قطعنامه ادامه دارد. در این کتاب خاطراتی از مهمترین عملیات‌های دفاع مقدس که در آنها حضور داشته‌ام، آورده‌ام.

 وی درباره قسمت‌های مختلف کتاب «فرشتگان تایپیست» عنوان کرد: این کتاب از چهل قسمت با نام چهل خاطره تشکیل شده است. در این کتاب علاوه بر خاطرات دفاع مقدس خاطره کشتار حجاج ایرانی در مکه مکرمه و فعالیت‌های بنده قبل از انقلاب نیز آورده شده است.

 طاووسی اظهار داشت: بعد از اتمام جنگ، تمام وقایعی که دیده بودم به صورت خلاصه نوشتم و بعد به صورت کلی این یادداشت‌ها را در سال 82 در صد صفحه یادداشت کردم و در سال 90 بعد از بازنشستگی این خاطرات را با جزئیات بازنویسی کردم.


سوره مهر