آیت‌الله محمدی‌گیلانی جلوه عدالت نظام جمهوری اسلامی بود


1042 بازدید

آیت‌الله محمدی‌گیلانی جلوه عدالت نظام جمهوری اسلامی بود

آیت‌الله عباس کعبی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم   با اشاره به رحلت آیت‌الله محمدی گیلانی اظهار داشت: مرحوم آیت‌الله گیلانی از پیشکسوتان و پیشگامان نهضت امام راحل بود که عمر شریف خود را وقف خدمت به اسلام و اهل‌بیت(ع) و مبارزه با رژیم ستمشاهی و تحکیم پایه‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی در کسوت عضویت در شورای عالی قضایی، دیوان عالی عالی کشورو در مجلس خبرگان و شواری نگهبان عضویت داشت.

وی اظهار داشت: آیت‌الله محمدی گیلانی از علمای برجسته و مبرّز حوزه علمیه قم در زمینه فقه و فلسفه بود، همچنین وی شاگردان خوبی تربیت کرد. آثار علمی ارزشمندی از خود بر جای گذاشت که برخی به چاپ رسیده و لازم است تلاش شود تا ما بقی آثار ایشان به چاپ برسد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: در واقع آیت‌الله محمدی گیلانی با لیاقت، نشان عدالت نظام جمهوری را کسب کرد، خدمات صادقانه‌ای در قوه قضائیه ارائه داد و با صلابت و قاطعیت و درایت عمل می‌کرد

وی گفت: آیت‌الله محمدی گیلانی از علمای زاهد، عابد، مجاهد، پیرو خط امام و رهبری بود و در تحکیم نظام ولایت فقیه بسیار تلاش می‌کرد و نماد یک چهره اخلاقی بود؛ رحمة الله علیه رحمتاً واسعاً.


فارس