رضایی: افکار یک مرجع تقلید می‌تواند برای همه الگو باشد


1594 بازدید

رضایی: افکار یک مرجع تقلید می‌تواند برای همه الگو باشد

نوه آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی درباره کتاب ارمغان مشهد گفت: این اثر مجموعه‌ای غنی از محفوظات عینی و سخنرانی‌های آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی در سفر سه ماهه به مشهد مقدس و دیدار با اقشار مختلف جامعه است. به نظر می‌رسد محتوای این کتاب برای همه افراد نوشته شده است، زیرا افکار یک مرجع تقلید می‌تواند برای همه اقشار الگو باشد.-

محمدمهدی فقیهی رضایی، گردآورنده کتاب ارمغان مشهد، در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، با اشاره به ویژگی اخلاقی این مرجع عالیقدر شیعه در پاسخ مستقیم خود به سوالات مردم، اظهار کرد: کتاب ارمغان مشهد مجموعه مقالات علمی،‌ پاسخ‌ها و استفتائات آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی است. همچنین بخشی از این اثر مکتوب به اشعار ایشان تعلق دارد.

وی ادامه داد: آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی اشعاری را که در زمان اقامت خود در جوار حرم شمس‌الشموس در مدح امام رضا(ع) و امام مهدی(عج) سروده‌اند، تقدیم به خادمان حرم پاک امام هشتم(ع) کرده‌اند. این اشعار در کتاب ارمغان مشهد آورده‌ شده‌اند

نوه آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی با بیان این‌که کتاب ارمغان مشهد در شش بخش پیام‌ها، دیدارها، مقالات، نامه‌ها، اشعار و لحظه‌های ماندگار منتشر شده است، گفت: در نظر داشتیم بخشی را در این کتاب با عنوان خاطرات منتشر کنیم که بنا به خواسته ایشان از آوردن آن‌ها خودداری کردیم. محتوای بخش خاطرات ایشان دربرگیرنده نکات مهم، موثر و تربیتی از آیت‌الله صافی گلپایگانی است که در دیدار با افراد مختلف است. البته در نظر داریم این مجموعه را در آینده به همراه سایر مباحث تاثیرگذار از ایشان در این حوزه منتشر کنیم.

وی با اشاره به این‌که دیدارها و سخنرانی‌های این عالم بزرگ همواره بر پایه محورهای ائمه(ع) و ولایتمداری است، کرد: ایشان با تفسیر تعدادی آیه از قرآن کریم و حدیث، مضمون‌ آن‌ها را به زندگی روزمره وارد می‌کنند. درصددیم افکار و سخنرانی‌های آیت‌الله العظمی صافی را در قالب کتاب منتشر کنیم.

فقیهی رضایی عنوان کرد: اینک کتاب‌های پیام‌های قرآنی و پیام‌های مهدوی از این عالم و مرجع تقلید شیعی مراحل نگارش و ویرایش را پشت‌سر می‌گذارند و می‌کوشیم تا کتاب پیام‌های قرآنی را در روزهای نخستین برپایی نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در تهران منتشر کنیم.

نخستین چاپ کتاب ارمغان مشهد با شمارگان سه هزار نسخه، در 255 صفحه و به بهای یکصد هزار ریال از سوی دفتر تنظیم نشر آثار آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی روانه بازار کتاب شده است.


ایبنا