کتاب «ماموریت در خرمشهر» به چاپ چهارم رسید


1969 بازدید

کتاب «ماموریت در خرمشهر» به چاپ چهارم رسید

«کتاب ماموریت در خرمشهر» خاطرات سرهنگ فلاح اللامی از فرماندهان ارتش عراق است که وی در خاطرات خود به افشا و جنایات اسرار ارتش بعث عراق پرداخته است. این اثر همزمان با هفته دفاع مقدس توسط سوره مهر به چاپ چهارم رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، در این کتاب که با ترجمه مهرداد آزاد منتشر شده است، فلاح اللامی ، در خاطرات خود به درباره آمادگی ارتش عراق قبل از جنگ عراق و همچنین اشغال خرمشهر و جنایت تجاوزات و غارت وحشیانه بعثی‌ها در این مناطق را تشریح کرده است. وی همچنین به پیروزی نیروهای ایرانی در عملیات آزادسازی خرمشهر اشاره کرده، اسنادی نیز از ارتش عراق در کتاب ضمیمه شده است. صاحب‌خاطره قبل از جنگ رییس کمیته واردات اسلحه در عراق بوده است.

جنایات صدام در کویت، جنگ اول خلیج فارس و قیام شیعیان در زمان صدام نیز از جمله فصول کتاب هستند.

 فلاح اللامی همچنین از چگونگی رفتار با اسرای ایرانی، از قهرمانی و دلاوری رزمندگان ایرانی نیز گفته است. وی به علت عدم شرکت در سرکوب انتفاضه شیعان عراق از عراق متواری و به ایران پناهنده شده است.

صبار فلاح اللامی در پیشگفتار کتاب اینگونه گفته است: درست است که ارتش اسلامی ایران در ابتدای جنگ، فاقد آرایش کلاسیک و تشکیلات منسجم بود، اما در عملیات آزادسازی خرمشهر و شکسن حصر آبادان و پس از آن به سمت سازمان یافتگی پیش رفت....


سوره مهر