۶۸۹ جلسه احصاء تاریخ شفاهی دفاع مقدس برگزار شد


920 بازدید

Description: سردار خضرایی

مدیر عامل باغ موزه دفاع مقدس و ترویج فرهنگ مقاومت: به همت باغ موزه دفاع مقدس و ترویج فرهنگ مقاومت و با حضور امیران و سرداران و رزمندگان دوران دفاع مقدس تا کنون ۶۸۹ جلسه احصاء تاریخ شفاهی دفاع مقدس برگزار شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، به همت باغ موزه دفاع مقدس و ترویج فرهنگ مقاومت و با حضور امیران و سرداران و رزمندگان دوران دفاع مقدس تا کنون 689 جلسه احصاء تاریخ شفاهی دفاع مقدس برگزار شده است.

سردار جواد خضرایی مشاور شهردار تهران و مدیر عامل باغ موزه دفاع مقدس و ترویج فرهنگ مقاومت با تاکید بر اهمیت احصاء و تدقیق تاریخ شفاهی هشت سال جنگ تحمیلی اظهار داشت: یکی از ماموریت‌های باغ موزه دفاع مقدس و ترویج فرهنگ مقاومت این است که تاریخ شفاهی سال‌های دفاع مقدس را احصاء و تدقیق کند تا در راستای ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت مورد استفاده مخاطبین و بازدید کنندگان واقع شود. این اقدام دارای کارکرد عملی است و با استفاده از فناوری‌های روز به مخاطبان ارائه می‌شود و همچنین توسط راویان تالارها بازگو خواهد شد.

مشاور شهردار تهران با اشاره به ضرورت آشنایی نسل سوم با مفاهیم و ارزش‌های دفاع مقدس گفت: تا کنون 133 جلسه با حضور امیران و سرداران دفاع مقدس و همچنین 500 جلسه گروهی با حضور رده‌های مختلف و نیروهای شرکت کننده در دوران دفاع مقدس و 56 جلسه انفرادی با حضور فرماندهان، رزمندگان و آزادگان برگزار شده است که جمعاً بیش از ده هزار نفر ساعت جلسه می‌باشد.

وی افزود: احصاء تاریخ شفاهی دفاع مقدس در گفتگو با فرماندهان، رزمندگان و آزادگان از اولویت‌های باغ موزه است و این اقدام می‌تواند منشاء آثار مهمی در جامعه باشد. در راستای همکاری و تبادل اطلاعات با سایر سازمان‌ها و دستگاه‌ها تا کنون 14 تفاهم نامه بین باغ موزه دفاع مقدس و ترویج فرهنگ مقاومت و این سازمان‌ها به امضاء رسیده است


خبرگزاری تسنیم