اهدای مجموعه 500 جلدی کتاب از سوی هیات رییسه به کتابخانه مجلس


2195 بازدید

اهدای مجموعه 500 جلدی کتاب از سوی هیات رییسه به کتابخانه مجلس

مجموعه‌ای 500 جلدی از کتاب‌های حقوقی، فقهی، علوم سیاسی، تاریخی و فلسفی از سوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی به کتابخانه مجلس اهدا شد./
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل از روابط عمومی کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی، علی اکبر زارع بیدکی،‌ مدیر فراهم آوری کتابخانه مجلس با اعلام این خبر گفت: این مجموعه شامل کتاب‌ها و مجله های چاپ دهه 70 تا 90 و همچنین گزارش‌های مهم سازمان‌های دولتی و سالنامه‌های آماری کشور است.

وی افزود: با توجه به این‌که بسیاری از گزارش‌ها در سازمان‌های دولتی محدود چاپ شده و به بازار عرضه نمی‌ شوند، این مجموعه برای تکمیل و روزآمد شدن بخش گزارش‌های دولتی کتابخانه بسیار ارزشمند است.

زارع بیدکی با اشاره به کمبود فضا در مخازن کتابخانه مجلس گفت: کتاب‌های موردنیاز پس از بررسی و جست وجوی دقیق ثبت خواهند شد و آثار تکراری با مهر اهدا به نام مجلس شورای اسلامی به کتابخانه‌ها و مراکز فرهنگی دیگر ارسال می شوند.

مدیر بخش فراهم‌آوری کتابخانه مجلس عنوان کرد: در هفته گذشته کارشناسان فراهم‌آوری این کتابخانه برای روزآمدکردن منابع  مجموعه‌ای از کتاب‌های چاپ جدید انتشارات دانشگاه تهران و مجموعه آثار حقوقی از انتشارات میزان را خریداری کردند.

وی افزود: علاوه بر این؛ مجموعه کتاب‌های چاپ کشور ترکیه به زبان‌های عربی و لاتین از کارگزار مربوطه و همچنین مجموعه آثار چاپ جدید در حوزه علوم سیاسی، تاریخ، فقه و فلسفه از ناشران تهرانی خریداری شد.

«چکیده پزشکی قانونی» تالیف دکتر محمد علی کوزه گر، «کاربرد قواعد فقه در حقوق» دکتر عیسی کشوری، «بررسی تحلیلی وظایف مجمع تشخیص مصلحت نظام» تالیف محمد باقر فقیه، «بررسی تطبیقی پیمان ارزی» از موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی و «ربع قرن نشیب و فراز بررسی تحولات اقتصادی کشور طی سال‌های58 تا 82 » نمونه هایی از این مجموعه‌های اهدایی هستند.

«جنگ سرد فرهنگی» با عنوان فرعی سیا در عرصه فرهنگ و هنر، «نقش مالیات در کنترل دخانیات»، «شرح حال نمایندگان مجلس خبرگان رهبری»، «وقایع بلدیه» بریده جراید بزرگداشت یکصدمین سالگرد تاسیس شهرداری ها، «گزارش ویژه دولت ائتلافی پاکستان روندها و چالش‌ها»، «گزارش خبری تحولات اسراییل»، «گزارش نشست کارشناسی پرداخت نقدی یارانه در اقتصاد ایران و چالش‌های آن»، «نشست تخصصی مسائل عراق از دیدگاه حزب اسلامی»، «گزارش ویژه نظارت دولت بر ارتش، آرایش نیروهای سیاسی پاکستان پس از انتخابات پارلمانی» آثاری دیگر از این مجموعه محسوب می شوند.


ایبنا