وحشت‌اسرائیل از افزایش توان‌سایبری‌ایران


1512 بازدید

نشریه عبری« انسایت» که از سوی مرکز پژوهش‌های رژیم صهیونیستی می‌شود نسبت به افزایش قدرت ایران در زمینه اینترنت و فضای الکترونیکی هشدار داده است.

بر اساس گزارش این مرکز، قدرت سایبری ایران یک تهدید جدید و ویرانگر خواهد بود و تصمیم سازان رژیم صهیونیستی در اسرائیل و غرب باید سریعا برای مقابله با آن اقدام کنند.

«گابی سیبونی» مدیر برنامه جنگ الکترونیک در مرکز پژوهش‌های رژیم صهیونیستی نسبت به افزایش توان سایبری ایران هشدار  می دهد و تاکید می‌کند که ایران به یکی از مهمترین بازیگران بین المللی دنیای سایبری تبدیل شده است.

این نشریه اسرائیلی تاکید کرده است که دست آوردهای جدید ایران رژیم صهیونیستی و کشورهای غربی را ملزم می‌کند که آژیرهای خطر را به صدا دربیاورند و باید هرچه سریعتر و با درایت برای برتری در فضای الکترونیک تلاش کنند.

این نشریه در ادامه تصریح می‌کند که ایجاد یک فضای امن الکترونیک برای اسرائیل می‌تواند یک «گنبد آهنین الکتروینک» برای موجهه با ایران تامین کند.

در آغاز سال 2013 میلادی یک مسئول بارز در شرکت آمریکایی«کراود استرایک» پیشرو در زمینه امنیت اطلاعات سایبری به یک اعتقاد رایج در بین کشورهای اروپایی اشاره کرد مبنی بر اینکه ایران یک کشور جهان سوم است و این کشور تنها می‌تواند  نظام اطلاعات غربی را آزار دهد و از داشتن ابزارهای لازم برای انجام یک حمله سایبری راهبردی محروم است.

ولی این فرضیه دیگر صحت ندارد، ایران به یکی از مهمترین و فعالترین بازیگران بین المللی در فضای الکترونیک تبدیل شده است.

این شرکت آمریکایی افزایش قدرت سایبری ایران در سال 2013 را به کاهش محدودیت‌های اینترنت در ایران و پیشرفت چشمگیر جمهوری اسلامی ایران در زمینه سامانه‌های جنگ الکترونیک مرتبط دانست و گفت این یک پیشرفت چشمگیر برای ایران به حساب می‌آید که بسیاری از کارشناسان غربی را شوکه کرده است.

پیشرفت چشمگیر ایران در زمینه جنگ الکترونیک در سایه تجارب گذشته بوده است که از جمله این تجارب می توان به حمله ویروس« استاکس‌نت» علیه کارخانه‌ها و تاسیسات هسته‌ای ایران اشاره کرد که مسائل ایران را قانع کرد که باید قدرت دفاعی خود را برای مقابله با این تهدیدها افزایش دهد.

متخصصان ایرانی برای این منظور به صورتی پی‌گیر بر روی افزایش توان کاربران اینترنت در تاسیسات امنیتی و غیر نظامی این کشور کار کردند.

این مرکز رژیم صیهونیستی معتقد است که ایران هنوز راه طولانی در پیش دارد تا به صورت فعال با حملات الکترونیکی پیشرفته مقابله کند ولی این پیشرفت چشمگیر که ایران در سال گذشته در زمنیه تکنولوژی و سازماندهی به دست آورد بیانگر آن است که این کشور توانایی ایجاد یک نظام دفاعی فراگیر و کارآمد را دارد.


فارس