زندگینامه شهیدان شاخص کرمانشاه کتاب می‌شود


1578 بازدید

زندگینامه شهیدان شاخص کرمانشاه کتاب می‌شود

 
اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمانشاه با بهره‌گیری از نویسندگان بومی این استان کتاب‌هایی را درباره شهیدان شاخص این استان منتشر می‌کند.
مدیرکل اداره حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و مسوول کمیته تدوین و تالیف کتاب‌های کنگره شهدای استان کرمانشاه در گفت‌و گو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، از تدوین و تالیف کتاب‌هایی درباره شهیدان شاخص این استان خبر داد.
 
سرهنگ پاسدار مرادعلی محمدی درباره ضرورت انتشار این آثار گفت: نسل بعد از جنگ باید با قهرمانان واقعی تاریخ کشورمان آشنا شوند و تجربه‌های گرانسنگ دفاع مقدس را به عنوان چراغ راه پیشرفت و تعالی خود به کار ببندند.
 
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب که زنده نگه داشتن یاد شهدا را کمتر از شهادت نمی‌دانند تصریح کرد: به پیروی از فرموده ایشان، مسولان فرهنگی کشور باید با اقدامات فرهنگی زمینه‌های شناخت جوانان را با فرهنگ شهادت و ایثار فراهم کنند که یکی از این اقدامات، تدوین و تالیف کتاب شهیدان است.

وی درباره نحوه نگارش این آثار توضیح داد: استان کرمانشاه 14 شهرستان را زیر پوشش دارد. بر این اساس، تصمیم داریم با بهره‌گیری از قلم نویسندگان هر شهر کتاب‌هایی را در قالب زندگینامه و داستان درباره شهیدان آن شهر‌ها و از قشر‌های مختلف، روحانی، بسیجی، ارتشی و دیگر قشر‌ها منتشر کنیم.
 
رییس کمیته تدوین و تالیف کتاب کنگره شهیدان استان کرمانشاه گفت: برای آن‌که این آثار از نظر کیفیت نگارش مطلوب باشند، با تشکیل کارگروه ویژه علمی و ادبی در زمینه شهیدان آثار نویسندگان را از نظر محتوایی بررسی خواهیم کرد.

کنگره شهدای استان کرمانشاه سال آینده(1393) در این استان برگزار خواهد شد و این آثار در راستای فعالیت‌های علمی کنگره به چاپ می‌رسند.


ایبنا