شهید وصالی نقش بسزایی در تقویت سپاه داشت


1950 بازدید

شهید وصالی نقش بسزایی در تقویت سپاه داشت

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، علی‌بیگی همرزم شهید اصغر وصالی و عضو گروه «دستمال‌سرخ‌ها» در مراسم بزرگداشت شهید اصغر وصالی و شهدای پاوه که در خبرگزاری فارس برگزار شد با اشاره به جایگاه و نقش این شهید بزرگوار، گفت: شهید وصالی در تقویت و قوت گرفتن سپاه نقش بسزایی دارد.

وی افزود: شهید وصالی به گونه‌ای صحبت می‌کرد که اتفاقات پیش روی انقلاب را خیلی صریح بیان می‌کرد و می‌گفت که راه برگشتی وجود ندارد.

این همرزم شهید با اشاره به حوادث سال‌های ابتدایی انقلاب و اعزام به منطقه کردستان اظهار داشت: شهید وصالی و ابوشریف فرمانده وقت سپاه اتفاقات پیش رو را پس از ورود ما به کرمانشاه برایمان تشریح کردند و مطمئن شدیم که دیگر راه برگشتی وجود ندارد.

علی‌بیگی با اشاره به عنوان گروه دستمال‌سرخ‌ها گفت: در آن زمان در پادگان مریوان دستمال‌سرخ‌هایی که پیشاهنگ‌ها به گردن خود می‌بستند مورد استفاده این گروه قرار گرفت و قرار شد بچه‌های گروه آن را دور گردن خود ببندند تا اگر تیر یا ترکشی خوردند جلوی خونریزی را با این دستمال بگیرند.

وی درباره هویت گروه دستمال‌سرخ‌ها نیز تصریح کرد: در این گروه طلبه، دانشجو و پزشک حضور داشت و در واقع تیمی نخبه و اعتقادی محسوب می‌شد که کار یک گردان را انجام می‌داد.

این همرزم شهید، اقدامات شهید وصالی در کردستان و کرمانشاه را یادآور شد و افزود: در مریوان برای تثبیت پادگان این شهر با مدیریت شهید وصالی به گونه‌ای عمل شد که توانستیم ارتفاعات مشرف به پادگان را بگیریم و در همین زمان بود که متوجه شدیم شهید چمران به مریوان آمده‌اند.

علی‌بیگی ادامه داد: پس از حماسه پاوه از صدا و سیمای وقت دعوت کردند تا جزئیات این عملیات بیان شود؛ به رسم برنامه‌های تلویزیونی قرار شد خانم بی‌حجابی ما را گریم کند که اصغر وصالی برخورد تندی کرد و نگذاشت این کار انجام شود.

وی با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی شهید وصالی خاطر نشان کرد: صراحت کلام یکی از ویژگی‌های برجسته این شهید بود و آینده را به راحتی می دید و به گونه‌ای تجزیه و تحلیل می‌کرد که وقتی دستوری می‌داد همه با جان و دل می‌پذیرفتند.


فارس،