سخنان مقام معظم رهبری در حمایت از انتفاضه مردم فلسطین


1063 بازدید

سخنان مقام معظم رهبری در حمایت از انتفاضه مردم فلسطین

متن دو سخنرانی رهبر معظّم انقلاب اسلامی در اجلاس های بین‌المللی بیداری اسلامی و حمایت از انتفاضه‌ی فلسطین به چهار زبان در کتاب «بیانات حضرت آیت‌الله العظمی سید علی خامنه‌ای(مدّظلّه العالی) رهبر انقلاب اسلامی در نخستین اجلاس بین‌المللی بیداری اسلامی و پنجمین اجلاس بین‌المللی حمایت از انتفاضه‌ی مردم فلسطین» کتابی گرانقدر درباره فلسطین است._
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) کتاب «بیانات حضرت آیت‌الله العظمی سید علی خامنه‌ای(مدّظلّه العالی) رهبر انقلاب اسلامی در نخستین اجلاس بین‌المللی بیداری اسلامی و پنجمین اجلاس بین‌المللی حمایت از انتفاضه‌ی مردم فلسطین» کاری است از انتشارات انقلاب اسلامی که بر اساس نظرات و رهنمودهای رهبر معظّم انقلاب اسلامی درباره‌ی نهضت بیداری اسلامی و انتفاضه، بر دو محور و موضوع کار شده است.

موضوع نخست این کتاب به بیداری‌ اسلامی و قیام‌ها و انقلاب‌های کنونی جهان اسلام، پیش‌زمینه تاریخی، تاثیر انقلاب اسلامی ایران، سه نقطه‌ی اساسی در بررسی نهضت کنونی، اصول انقلاب‌های کنونی، آسیب‌ها و خطرها و توصیه‌ها پرداخته است.

دومین موضوع مورد بحث کتاب، «فلسطین مساله‌ی اول مشترک بین کشورهای اسلامی»، «مشخصات منحصر به فرد مساله‌ی فلسطین»، «اسراییل؛ پایگاه نظامی امنیتی و سیاسی استکبار در قلب سرزمین‌های اسلامی»، «انقلاب اسلامی ایران و مساله‌ی فلسطین»، «بیداری اسلامی و مقاومت اسلامی» و «مساله‌ی فلسطین، مذاکرات سازش؛ توطئه‌ی استکبار و دولت‌های وابسته عرب»، «درس‌های گذشته و نقشه‌ی راه آینده» است.

گزیده‌ای از سخنان معظم‌له در این کتاب بدین شرح است: «رئیس جمهور آمریکا می‌گوید که امنیت اسرائیل خط قرمز اوست. این خط قرمز را چه عاملی ترسیم کرده است؟ منافع ملت آمریکا یا نیاز شخص اوباما به پول و پشتیبانی کمپانی‌های صهیونیستی برای به دست آوردن کرسی دومین دوره‌ی ریاست جمهوری؟ تا کی شماها خواهید توانست ملت خود را فریب دهید؟ آن روزی که ملت آمریکا به درستی دریابد که شماها برای چند صباح بیشتر باقی ماندن در قدرت، تن به ذلت و تبعیت و خاکساری در برابر زرسالاران صهیونیست داده‌اید و مصالح ملت بزرگی را در پای آنان قربانی کرده‌اید با شما چه خواهد کرد؟»

یا در قسمت دیگری می‌خوانید: «حضار گرامی و برادران و خواهران عزیز بدانید این خط قرمز اوباما و امثال او به دست ملت‌های به پا خواسته‌ی مسلمان شکسته خواهد شد. آنچه رژیم صهیونیست را تهدید می‌کند، موشک‌های ایران یا گروه‌های مقاومت نیست تا در برابر آن سپر موشکی در اینجا و آنجا به پا کنند؛‌ تهدید حقیقی و بدون علاج، عزم راسخ مردان و زنان و جوانانی در کشورهای اسلامی است که دیگر نمی‌خواهند آمریکا و اروپا و عوامل دست نشانده‌شان بر آنان حکومت و تحکم و آنان را تحقیر کنند.»

این کتاب در 120 صفحه در قطع رقعی با بهای چهار هزار و 500 تومان از سوی انتشارات انقلاب اسلامی عرضه می‌شود.


ایبنا