«یازده سپتامبر و هزار و یک دروغ بزرگ»؛‌ روایتی دیگر از پشت پرده حادثه


941 بازدید

«یازده سپتامبر و هزار و یک دروغ بزرگ»؛‌ روایتی دیگر از پشت پرده حادثه

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ «یازده سپتامبر و هزار و یک دروغ بزرگ»‌ نوشته تیری میسان و ترجمه خسرو سمیعی از سوی مؤسسه نشر شهر منتشر شده است،‌ این کتاب از جمله کتاب‌های منتشر شده در حوزه آمریکاستیزی است که پشت پرده حادثه 11 سپتامبر را به نمایش می‌گذارد.

کتاب،‌ روایتی از حادثه 11 سپتامبر است، از دیدگاهی دیگر و حاوی پرسش‌هایی است برای سیراب کردن عطش آگاهی که حق مسلم همه انسانهاست. حادثه‌ای که همه معادلات جهانی را تغییر داد، می‌تواند کار چند نفر باشد؟؛ هدایت‌شده از دل غاری در کوهی در افغانستان؟ آیا حمله به چند ساختمان هدف بود یا وسیله‌ای برای دستیابی به اهداف دیگر و بزرگتر؟

نویسنده کتاب پرسش دیگر را نیز مطرح می‌سازد، می‌پرسد چگونه است که از هواپیمای خورده شده به پنتاگون عکسی در دست نیست و دوربین‌های موجود هیچ نشانی از آن را ضبط نکرده‌اند و نشانه‌ای از قطعات هواپیمای منفجر شده مشاهده نمی‌شود. مجله تایم آمریکا در تاریخ 20 ماه مه 2002 پاسخ داد که این هواپیما عملاً پودر شده است. آیا چنین چیزی امکان‌پذیر است؟

نویسنده کتاب می‌کوشد تا از دیدگاه خود برای این پرسش‌ها و بسیاری پرسش دیگر پاسخ‌هایی بیاورد که البته با آنچه گفته‌اند و شنیده‌ایم بسیار متفاوت است، که قضاوت با خواننده هوشمند.


تسنیم،‌