ثبت نام بیش از 1600 ناشر در بیست و هفتمین نمایشگاه کتاب تهران قطعی شد


1574 بازدید

ثبت نام بیش از 1600 ناشر در بیست و هفتمین نمایشگاه کتاب تهران قطعی شد

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)،به نقل از ستاد اطلاع‌رسانی بیست و هفتمین نمایشگاه کتاب تهران معاون فرهنگی و اجرایی بیست و هفتمین نمایشگاه کتاب تهران اظهار کرد: بر اساس آیین نامه ضوابط ثبت نام ناشران در بیست و هفتمین نمایشگاه کتاب تهران  و بنا بر اعلام کمیته ناشران داخلی 909 ناشر عمومی، 452 ناشر دانشگاهی، 156 ناشر کودک و نوجوان و 84 ناشر آموزشی در نمایشگاه حضور پیدا خواهند کرد. البته این آمار بدون احتساب ناشرانی است که به سایر نشرها نمایندگی اعطا کرده‌اند.

اله‌یاری با اشاره به جلسه شورای برنامه‌ریزی نمایشگاه کتاب تهران گفت: پیرو مصوبه این شورا مقرر شد در کارگروهی چند مساله مرتبط با ناشران داخلی مورد بحث قرار گیرد و نتیجه به شورای برنامه‌ریزی اعلام شود. این کارگروه پیرامون کاهش سقف عناوین برای حضور تعداد بیشتر ناشران در نمایشگاه تصمیم‌گیری خواهد کرد.

وی افزود: بر اساس قوانین مشخص شده برای نمایشگاه کتاب تهران ناشران کودک و نوجوان باید در سه سال گذشته 40 عنوان کتاب منتشر کرده باشند که 15 عنوان از این آثار باید چاپ اول باشد. همچنین ناشران بزرگسال نیز باید 35 عنوان کتاب داشته باشند که 15 عنوان از آن‌ها چاپ اولی باشد.

معاون فرهنگی اجرایی بیست وهفتمین نمایشگاه کتاب تهران خاطر نشان کرد: همچنین در جلسه شورای برنامه‌ریزی موضوعات مرتبط با نشر الکترونیک و نحوه حضور ناشران الکترونیک مورد بحث و بررسی اعضا قرار گرفت.


ایبنا