کتاب «گفتارهای آسمانی» رونمایی شد


1269 بازدید

کتاب «گفتارهای آسمانی» رونمایی شد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در اصفهان، مراسم بیست و هفتمین سالگرد عروج ملکوتی شهید حاج حسین خرازی، عصر امروز با حضور حجت‎الاسلام عبدالله حاج صادقی، جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه، مسوولان استانی و مردم شهیدپرور استان اصفهان در خیمه حسینی گلستان شهدای اصفهان برگزار شد و در طی مراسمی از کتاب گفتارهای آسمانی رونمایی شد.

در ابتدای این مراسم سردار عرب‎پور، فرمانده لشکر امام حسین(ع) با بیان این‎که امام احیاگر اسلام ناب بود، اظهار کرد: شهدا نیز مسیر امام خمینی(ره) را ادامه دادند و در واقع به تعبیری دیگر باید گفت شهدا احیاگر اسلام ناب شدند و نعمت امنیت را برای ما به ارمغان آوردند و باید قدر و جایگاه شهدا را دانست و راهشان را ادامه داد.

پس از سخنرانی سردار عرب‎پور با حضور حجت‎الاسلام حاج صادقی، جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه، سردار سلیمانی، فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) اصفهان، سردار فدا جانشین فرمانده سپاه صاحب‎الزمان(عج)، سردار نصر و برادر شهید خرازی از کتاب «گفتارهای آسمانی» که مجموعه سخنرانی‎های شهید خرازی را در بردارد، رونمایی شد.

کتاب گفتارهای آسمانی تمام سخنرانی‌های حسین خرازی از آغاز جنگ تحمیلی عراق علیه ایران تا قبل از عملیات کربلای 5 را دربر دارد و این سخنرانی‌ها به صورت موضوعی، تدوین و گویاسازی مناطق جنگی و عملیات‌های نام برده در آن ها نیز صورت گرفته است.

ویژگی‌ دیگر «گفتارهای آسمانی» ارایه صوتی سخنرانی‌ها همراه کتاب است که امکان بهره برداری بیشتری از این اثر را فراهم می‌کند، نحوه شکل‌گیری لشکر 14 امام حسین‌(ع)، بررسی پیروزی‌ها و عملیات‌هایی مانند فتح‌المبین، بیت‌المقدس، کربلای 3، والفجر 2، 4، 8 از جمله موضوعات سخنرانی‌ها در کتاب «گفتارهای آسمانی» هستند.

این کتاب توسط جوانمرد احمدی، در قطع رقعی و در 272 صفحه و با شمارگاه 3000 نسخه از سوی نشر ستارگان درخشان روانه بازار نشر شده است.

همچنین در این مراسم، حجت‎الاسلام حاج صادقی، جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به این‎که شهدا در امتحان‎های سخت الهی قبول شدند و باید به آنان تبریک گفت، اظهار کرد: دین انسان را خدایی می‎کند و انسان را به مقصد نهایی نزدیک می‎کند و شهدا در این راه جان خود را فدا کردند و به مقصد رسیدند.

وی بیان کرد: نباید به گذشته مغرور شد، بلکه باید نگران آینده باشیم که آیا دین دار هستیم یا نه، تلاش‎های ما در گذشته نباید سبب ایجاد خودبرتر بینی بشود، من هرگاه در گلستان شهدای اصفهان حضور می‎یابم از شهدای روحانی وطلبه استان اصفهان احساس شرمزدگی و خجالت می‎کنم.


رسا