زندگینامه شهید داور ندرتی رونمایی شد


1931 بازدید

زندگینامه شهید داور ندرتی رونمایی شد

در مراسمی که عصر امروز در مسجد جامع نیر برگزار شد، در کنار رونمایی از کتاب زندگینامه شهید داور ندرتی با عنوان «داوریم» از دست نوشته‌های خلبان صمد بالازاده نیز رونمایی شد.

در این مراسم که جمعی از خانواده‌های شهدا، ایثارگران و مسئولان حضور داشتند فرمانده تیپ 40 ارتش در سخنانی گفت: شهید داور ندرتی از شهدای شجاع و نترس نیروی زمینی ارتش بود که در دوران دفاع مقدس با بی‌باکی تمام در صحنه ایثار و شهادت حاضر شده و در دفاع از این مرز و بوم شایسته‌ترین حرکت‌ها را از خود به یادگار گذاشت.

محمد مختاری‌فر افزود: ما امروز همه مدیون چنین شهدای وارسته‌ای هستیم و باید با نوشتن کتاب و تدوین آثار به جا مانده از آنها نام و یادشان را گرامی داشته و همواره به نسل آینده گوشزد کنیم که تمام سرمایه‌های مادی و معنوی این سرزمین ماحصل تلاش و کوشش فرزندان رشیدی همچون داور ندرتی است که در عین سادگی با شجاعت تمام در صحنه ایثار و گذشت حاضر شده است.

وی با بیان اینکه در سایه رشادت‌های فرزندان بی‌باک این سرزمین امروز استکبار جهانی قدرت کوچکترین تعرض به این کشور را ندارد، تصریح کرد: علی‌رغم اینکه تمام اطراف کشور ما را استکبار جهانی مورد طمع و تجاوز خود قرار داده اما جمهوری اسلامی ایران با اقتدار در صحنه مبارزه با خواسته‌ها و مطامع غرب پرچمداری می‌کند و هرگز خود را تسلیم خواسته‌های نامشروع استکبار نکرده است.

فرمانده تیپ 40 ارتش خاطر نشان کرد: این ملت با فرهنگ ایثار و شهادت زنده است و هیچ وقت صحنه را برای دشمنان خالی نمی‌گذارد بلکه با بصیرت و تبعیت از ولایت فقیه سعی می‌کند در صحنه دلاورمردانه حاضر شود.

نویسنده این کتاب در این مراسم اضافه کرد: در دیداری که 18 اردیبهشت سال گذشته با خانواده شهید داور ندرتی داشتیم بنا به درخواست مادر این شهید در مورد زندگینامه شهید داور ندرتی نیاری اقدام به نوشتن یک مجموعه مجلل کردم و در این یک سال تلاشمان بر این بوده تا با دوستان و همرزمان او هم صحبت شده و در مدت شش ماه توانستیم مطالب را گردآوری کنیم.

سعید اطهاری در ادامه سخنان خود بیان کرد: در سال‌جاری نیز با اخذ مجوز برای چاپ این کتاب بالاخره تلاش کردیم تا در یک سال فرصتی که از مادر شهید ندرتی خواسته بودیم تا این کتاب را تهیه کنیم به وعده خود عمل کرده و این مجموعه را تهیه کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و بنیاد شهید استان تاکنون 38 جلد کتاب از شهدای گرانقدر استان اردبیل را به چاپ رسانده و هشت اثر را نیز در مرحله تدوین دارد.

شهید داور ندرتی از رزمندگان دفاع مقدس و راننده تانک بود که در 18 اردیبهشت سال 61 به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

در این مراسم همچنین از دست نوشته‌های صمد بالازاده از خلبانان هوانیروز جمهوری اسلامی ایران نیز رونمایی شد.


فارس