در چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ویژه نامه بدون بن بست منتشر شد


در چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ویژه نامه بدون بن بست منتشر شد
در چهلمین سال پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، ویژه‌نامه «بدون بن‌بست» توسط پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شد.در توضیح این ویژه‌نامه آمده است: جمهوری اسلامی ایران در تاریخ 40 ساله خود، چالش‌های بسیاری را پشت سر گذاشته است؛ چالش‌هایی که در جریان هر کدام از آن‌ها، دشمنان قسم‌خورده این انقلاب، چشم انتظار وارد شدن ضربه مهلکی به نظام جمهوری اسلامی بودند؛ اما نظام و مردم، در کنار هم، به سلامت از آن‌ چالش‌ها عبور کردند.

همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی در سوم مردادماه 1391 در دیدار کارگزاران نظام فرمودند: «...وقتی ما واقعیت‌ها را کنار هم می‌گذاریم، اینها را ملاحظه می‌کنیم؛ احساس می‌کنیم که راه ملت ایران به سوی آرمان‌های بلند، یک راهِ گشوده است. این راه، چالش دارد؛ اما راه باز است، بن‌بست وجود ندارد. هدف جبهه‌ مخالف نظام اسلامی و انقلاب اسلامی و دشمن ما این است که راه را بن‌بست نشان بدهد. خودشان هم می‌گویند ما بایستی این کارها را بکنیم، این فشارها را وارد کنیم، این محاصره را بکنیم، این تحریم را بکنیم، تا مسئولان جمهوری اسلامی در محاسبات خودشان تجدیدنظر کنند. من عرض می‌کنم؛ ملاحظه‌ واقعیت‌ها نه فقط موجب می‌شود ما در محاسبات گذشته‌مان تجدیدنظر نکنیم، بلکه ما را به درستىِ راهی که پیمودیم و راهی که انقلاب جلوی ما گذاشته، مطمئن‌تر می‌کند.»

در ویژه‌نامه «بدون بن‌بست»، 40 چالش مهم در تاریخ جمهوری اسلامی طی 40 سال، مورد واکاوی قرار گرفته و نحوه عبور از این چالش‌ها بررسی شده است؛ شواهدی تاریخی که به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی «ما را به درستىِ راهی که پیمودیم و راهی که انقلاب جلوی ما گذاشته، مطمئن‌تر می‌کند.»

برای مشاهده و مطالعه ویژه‌نامه «بدون بن‌بست»، اینجا کلیک کنید.


پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی