توزیع خاطرات حاج احمد متوسلیان در سوریه،‌ لبنان و کشورهای بیداری اسلامی


975 بازدید

توزیع خاطرات حاج احمد متوسلیان در سوریه،‌ لبنان و کشورهای بیداری اسلامی

مجموعه «بیست و هفت در بیست و هفت»‌ بنا بر توصیه رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه برای ترغیب افراد به مطالعه بهتر است این نوع آثار در حجم کمتر تالیف شوند،‌ در قطع جیبی منتشر شده است و مخاطبان به راحتی می‌توانند در مکان‌ها و معابر عمومی نیز آن را مطالعه کنند.

احمد متوسلیان نخستین فرمانده لشکر محمدرسول‌الله(ص) بود که در 14 تیر سال 1361، به همراه اتومبیل هیئت نمایندگی دیپلماتیک ایران در سوریه توسط فالانژیست‌ها و نیروهایی اسرئیلی ربوده شد. با وجود اینکه چندین بار از سوی مسئولان اسرائیلی از شهادت این گروه دیپلماتیک و احمد متولسیان سخن گفته شده است،‌ اما هنوز مشخص نیست که آیا وی به واقع شهید شده یا هنوز زنده است؟ گلعلی بابایی نویسنده «در هاله‌ای از غبار» به زیبایی عنوانی را انتخاب کرده است که به این موضوع اشاره دارد.

«در هاله‌ای از غبار» راوی محور و در 22 فصل نوشته شده است. زندگی متوسلیان در این اثر از دوران کودکی تا زمان اسارتش در 14 تیر ماه سال 1361 دنبال می‌شود. نویسنده در نگارش این اثر تلاش کرده تا با راویانی صحبت کند که تاکنون کمتر از حاج احمد متوسلیان سخن گفته‌اند. راویانی چون منصور کوچک محسنی،‌ سیف‌الله منتظری، محسن رفیق‌دوست و برخی از اعضای خانواده که خاطرات جدیدی را بیان کرده‌اند.

از دیگر ویژگی‌های این کتاب می‌توان به چاپ 80 عکس با شرح تصاویر از حاج احمد متوسلیان اشاره کرد که به درک بهتر مخاطب از کتاب کمک فراوانی می‌کند.

«در هاله‌ای از غبار»‌که توسط انتشارات «صاعقه» منتشر شده است،‌ به کوشش هدی سید‌علی نویسنده مصری به عربی ترجمه شده است، ترجمه انگلیسی این اثر نیز به تازگی منتشر شده که سازمان هنری و ادبیات دفاع مقدس در نظر دارد با همکاری با شرکت‌های توزیع بین‌المللی زمینه توزیع این دو کتاب را در کشورهای سوریه،‌ لبنان و سایر کشورهای بیداری اسلامی را در کنار توزیع در کشورهای اروپایی و آمریکایی فراهم سازد.


تسنیم