از آیت‌الله بهبهانی تا آیت‌الله آخوند خراسانی در مستند«علمای آزادی‌خواه»


1082 بازدید

از آیت‌الله بهبهانی تا آیت‌الله آخوند خراسانی در مستند«علمای آزادی‌خواه»

مجموعه مستند "علمای آزادی‌خواه" با هدف به تصویر کشیدن زندگی چند تن از علمای بنام که نقشی در وقایع سیاسی و اجتماعی معاصر داشته اند، از شبکه مستند پخش می‌شود.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری تسنیم، مجموعه مستند "علمای آزادی‌خواه" با هدف به تصویر کشیدن زندگی چند تن از علمای بنام که نقشی در وقایع سیاسی و اجتماعی معاصر داشته اند، از شبکه مستند پخش می‌شود.
در این مجموعه زندگی علمایی از زمان آیت الله وحید بهبهانی تا آیت الله آخوند خراسانی به تصویر درآمده است و زندگی آیات عظامی که در عمر پربرکت خود منشأ حرکتی آزادیخواهانه بوده‌اند  همچون حضرات آیات وحید بهبهانی، میرزای قمی، میرزا مسیح مجتهد، سیدمحمدباقر شفتی، صاحب جواهر، شیخ مرتضی انصاری، ملاعلی کنی، میرزای شیرازی، سیدعبدالحسین لاری، میرزامحمدتقی شیرازی و آخوند خراسانی کنکاش می‌شود.
فخرالدین صدیق شریف به عنوان راوی با این مجموعه همکاری داشته است و سایر عوامل آن عبارتند از: محقق، نویسنده و دستیار کارگردان محمد رضا کریمی، تصویربرداری آن را علی اللهیاری، کارگردانی و تدوین محسن حقیقت جو و بازیگرانی چون حمیدرضا باغستانی، مرتضی قلی‌خانی، بهزاد علی یار، محمد بابایی و حمیدرضا عجمی بر عهده دارند.


خبرگزاری تسنیم