انتشار ۵ جلد از مجموعه کتاب‌های «آثار انقلاب، مقاومت و بیداری اسلامی» در دهه فجر


1700 بازدید

انتشار ۵ جلد از مجموعه کتاب‌های «آثار انقلاب، مقاومت و بیداری اسلامی» در دهه فجر

مجید صفاتاج، نویسنده در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، درباره تازه‌ترین اثر زیر چاپ خود، بیان داشت: از گذشته نگارش یک مجموعه کتاب با عنوان «آثار انقلاب، مقاومت و بیداری اسلامی» را آغاز کردم که این مجموعه در 9 جلد در آینده نزدیک منتشر می‌شود.

وی اضافه کرد: خوشبختانه نگارش 5 جلد از این مجموعه کتاب‌ها به اتمام رسیده و تا  دهه مبارک فجر با عناوینی نظیر «سپهر انقلاب اسلامی»، «نهضت بیداری اسلامی»، «موج اول بیداری اسلامی پس از انقلاب اسلامی»، «انقلاب اسلامی و استعمار فرانو در منطقه» و «تحولات خاورمیانه پس از انقلاب اسلامی» از سوی انتشارات «رهپویان انقلاب اسلامی» منتشر می‌شود.

صفاتاج درباره انگیزه‌اش برای نگارش این مجموعه کتاب‌ها، ادامه داد: بعد از شکل‌گیری بیداری اسلامی، به این فکر افتادم که بر روی بحث بیداری اسلامی کار کنم چون به هر حال سرمنشأ این موج بیداری در منطقه، انقلاب اسلامی ایران است، لذا جلد و شماره اول این مجموعه آثار را به «سپهر انقلاب اسلامی» و به نوعی خود انقلاب اسلامی ایران اختصاص دادم، که در آن درباره ماهیت انقلاب و تأثیرات منطقه‌ای و بین‌المللی و ابعاد انقلاب صحبت شده است.

وی افزود: در جلد دوم این مجموعه در رابطه با تاریخچه نهضت بیداری اسلامی تا زمان انقلاب اسلامی ایران به نوشتن کتاب پرداختم که در آن نیز بیشتر به پدیده بیداری اسلامی در جهان اسلام و علل و عوامل آن، وضعیت مسلمانان در قبل و بعد از انقلاب اسلامی اشاره شده است.

این نویسنده گفت: در جلد سوم آن نیز به نگارش موج اول بیداری اسلامی پس از انقلاب اسلامی و جریانی که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در کشورهایی نظیر لبنان، افغانستان، عراق، عربستان، مصر و برخی از کشورهای عربی به راه افتاده که متأثر از انقلاب اسلامی ایران است، پرداخته‌ام.

وی بیان کرد: جلد چهارم این مجموعه هم تحت عنوان «انقلاب اسلامی و استعمار فرانو در منطقه» نام‌گذاری شده است که موضوع آن هم به سیاست‌های صهیونیستی و آمریکایی و به طور کل نظام سلطه جهانی از ارتباط با انقلاب اسلامی ایران مربوط می‌شود و به این موضوع اشاره دارد که اخیراً سیاست‌های صهیونیستی و نظام سلطه جهانی تبدیل به استعمار فرانو شده است این مطلبی که مقام معظم رهبری فرمودند که در دوره استعمار فرانو به سر می‌بریم.

صفاتاج عنوان کرد: جلد پنجم هم به تحولات خاورمیانه پس از انقلاب اسلامی ایران اختصاص دارد که به تحمیل جنگ به جمهوری اسلامی ایران، حمله و لشکر کشی رژیم صهیونیستی به لبنان و سپس حمله رژیم بعثی عراق به ایران در دوره هشت ساله دفاع مقدس و لشکری اسرائیل به لبنان پرداخته شده است و حرکت‌هایی که در انقلاب اسلامی به وجود آمده و عقب‌نشینی رژیم صهیونیستی از نوار غزه و تشکیل دولت حماس در فلسطین و تشکیل حزب‌الله لبنان است که به این تحولات اشاره کرده‌ام که تقریباً همه این موارد تا سال 2008 میلادی نوشته شده و از این سال به بعد هم در جلد دوم به رشته تحریر درخواهد آمد.

بر اساس این گزارش، مجید صفا تاج متولد 1340 در اصفهان و دارای مدرک تحصیلی دکتری در رشته علوم سیاسی است که تاکنون بیش از پنجاه و یک عنوان کتاب را چاپ رسانده که جمله عناوین آنها می‌توان به مجموعه هشت جلدی «دانشنامه فلسطین» و مجموعه شش جلدی «دانشنامه صهیونیسم و اسرائیل» اشاره کرد. 


فارس