ارتش اسراییل محیط زیست کرانه باختری را آلوده میکند


845 بازدید

ارتش اسراییل محیط زیست کرانه باختری را آلوده میکند

حدود نیمی از پایگاههای ارتش رژیم صهیونیستی به آلوده کردن محیط زیست وآّبهای زیرزمینی کرانه باختری ادامه میدهند.

بگزارش خبرگزاری قدس(قدسنا)بنقل ازپایگاه اینترنتی میدل ایست مانیتورنتایج تحقیقات یک گروه صهیونیست طرفدار محیط زیست"Green Now"نشان میدهد که فاضلاب 58 پایگاه از123 پایگاه ارتش اسرائیل درکرانه باختری مستقیما وبدون هیچگونه تصفیه ای وارد زمینهای فلسطینی میشود.

این گروه طرفدار محیط زیست ارتش رژیم اشغالگر قدس را با طرح شکایتی در دادگاه عالی رژیم صهیونیستی به آسیب رساندن به محیط زیست و کمک به گسترش بیمارهای عفونی متهم کرده است. ارتش رژیم صهیونیستی چهار سال پیش متعهد شده بود تا دستگاههای تصفیه فاضلاب در نزدیکی پایگاههای خود در کرانه باختری نصب نماید اما این طرح هیچگاه به اجرا در نیامد. ارتش رژیم صهیونیستی همچنین بتازگی با طرح وزارت محیط زیست این رژیم برای اجرای مقررات محیط زیست اسرائیل در کرانه باختری از جمله پایگاه های نظامی مخالف کرده است.

براساس تحقیقات یکی از واحدهای محیط زیست حفاظت از پارک های ملی و منابع طبیعی رژیم صهیونیستی نزدیک به یک سوم ازتاسیسات تصفیه خانه های فاضلاب در کرانه باختری یا کد گذاری نشده اند یا اصلا فعالیت نمیکنند.به عبارتی دیگر یک سوم از فاضلابهای کرانه باختری سالهاست ضمن آلوده کردن محیط زیست منابع آبهای زیرزمینی را دراین منطقه آلوده میکند.

پیشترنیز منابع فلسطینی از جمله جنبش همبستگی بین المللی بارها هشدار داده اند که شهرک نشینان فاضلاب خود را در اراضی کشاورزی فلسطینیان رها میکنند تا آنها راوادار به کوچ از موطنشان بکنند. روستائیان فلسطینی بارها رسما از رژیم صهیونیستی به دادگاههای اسراییل شکایت کرده اند.اما تاکنون هیچ حکمی در این زمینه به نع آنان صادر نشده است.


قدسنا