پنجمین جلد «تاریخ ایران پس از انقلاب اسلامی» منتشر شد


پنجمین جلد «تاریخ ایران پس از انقلاب اسلامی» منتشر شد

جلد پنجم از مجموعه «تاریخ ایران پس از انقلاب اسلامی» به همت موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی روانه بازار کتاب شد.

پنجمین جلد از مجموعه «تاریخ ایران پس از انقلاب اسلامی» به بررسی عملکرد دولت مکتبی شهید رجایی می‌پردازد و بازه تاریخی این تحقیق، مهم‌ترین وقایع تابستان 1360 را دربرمی‌گیرد. چنانکه در مقدمه این اثر می‌خوانیم: «در این کتاب تلاش شده است، تحلیل و تبیین تحولات این دوران که نشان دهنده مراحل به ثبات رسیدن و استقرار نظام و اقتدار تدریجی آن می‌باشد، مستند و مستدل ارائه گردد.»

این اثر شامل دو بخش است و هر بخش نیز مشتمل بر فصولی است. در بخش نخست مسائلی چون ترکیب هیئت دولت شهید رجایی، گسترش اقدامات تروریستی منافقین، فرار رجوی و بنی‌صدر، ترور دکتر شهید آیت، تحولات سیاسی – نظامی جبهه‌های جنگ و ... بررسی می‌شود. بخش دوم نیز به بررسی برنامه‌های دولت شهید باهنر اختصاص دارد.

این مجموعه به قلم غلامرضا بهداروندیانی و با نظارت علمی جواد منصوری نگاشته شده و از سوی موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده است.

گفتنی است پیش از این، مجلد اول، دوم، سوم و چهارم از این مجموعه روانه بازار کتاب شده بود و اینک پنجمین جلد از مجموعه «تاریخ ایران پس از انقلاب اسلامی» در اختیار خوانندگان قرار می‌گیرد.

علاقمندان می‌توانند برای تهیه این کتاب 700 صفحه‌ای، با قیمت 78 هزار تومان ضمن مراجعه به صفحه منشورات سایت مرکز اسناد انقلاب اسلامی به آدرس www.irdc.ir با شماره 02122211174 تماس حاصل نمایند و یا به فروشگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی واقع در خیابان انقلاب، خیابان 12 فروردین، بعد از خیابان شهدای ژاندارمری، نبش مجتمع ناشران مراجعه کنند.


پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی