سخنرانی شهید فتحی شقاقی در مراسم بزرگداشت ارتحال امام خمینی(ره)


سخنرانی شهید فتحی شقاقی در مراسم بزرگداشت ارتحال امام خمینی(ره)

شهید فتحی شقاقی: ای امام، ما در کنار آیت الله خامنه‌ای که مانند شما در فکر آزادی قدس است می‌مانیم

«دکتر فتحی [شقاقی] از مسئولین جهاد اسلامی فلسطین که برای شرکت در مراسم تشییع و تدفین امام امت اسلام به همراه جمعی از شخصیت‌های اسلامی و مبارز فلسطینی به ایران آمده است، در مراسم ترحیم منعقد شده از سوی سران سه قوه، پیامی را از جانب «فرزندان امام خمینی در فلسطین» قرائت کرد.

وی در این پیام فاجعه و مصیبت بزرگ ارتحال امام امت را به مردم عزیز ایران و امت جهان اسلام تسلیت گفت و خطاب به ملت داغدار ایران افزود: ای ملت شریف و داغدار ایران، مصیبت ارتحال امام برای ما ملت فلسطین بزرگتر و سنگین‌تر از همه شما  و حتی امت اسلامی امام است. ما اولین مسلمانانی بودیم که در صحن مبارک مسجدالاقصی رهبری امام خمینی و پیروزی انقلاب اسلامی را به جهان اسلام تبریک گفتیم. ما آرزوی آن را داشتیم که با امامت امام فقید رضوان الله تعالی علیه در مسجدالاقصی نماز بگذاریم.

وی افزود: ای امام، صد افسوس که آرزوی نمازگزاردن در قدس شریف به امامت شما، به دل ما ماند و صد افسوس به حال مرتجعانی که شما را در مبارزه با اسرائیل یاری نکردند و شما را تنها گذاشتند و به نوکری آمریکا و اسرائیل دل بستند. ای امام، اگر اتحادی را که شما می‌خواستید و می‌گفتید می‌بود آزادی قدس در زمان حیات شما محقق می‌شد و آرزوی بزرگ ما که اقامه نماز در مسجدالاقصی و به امامت شما بود تحقق می‌یافت.

دکتر فتحی از رهبران جهاد اسلامی فلسطین ادامه داد: ما، در این فاجعه بزرگ پدر، رهبر و مرشد خود را و کسی را که اسلام را زنده کرد و به مسلمانان شخصیت واقعی خود را بازگرداند، از دست دادیم. ای امام، ما شما را دیروز در جماران زیارت کردیم و امروز به زیارت خانه بدون شما رفتیم. ما امروز در سوگ شما که ستاره درخشان جهان قرن بیستم هستید، عزاداریم. فرزندان فلسطینی شما فریاد می‌کنند که شما نمرده‌اید. ما هر شب منتظر خواهیم ماند تا شما از بلندای کوه «هرمل» به «قدس» بیایید و غم، رنج و اندوه جانکاه بچه‌های یتیم فلسطینی را از چهره آنان پاک کنید. منبر مسجدالاقصی منتظر قدوم شماست و مسجدالاقصی به پرچم‌هایی که شما بر فراز آن برافراشته خواهید کرد، می‌بالد.

دکتر فتحی در خاتمه پیام فرزندان فلسطینی امام خمینی(قدس سره)، ضمن تشکر از مجلس خبرگان به واسطه حسن انتخاب آقای خامنه ای، به نیابت از سوی تمامی فرزندان فلسطینی امام فقید، با فرزند و شاگرد حقیقی ایشان آیت الله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران بیعت کرد. وی گفت: ای امام، ما در کنار فرزند راستین شما و شاگرد حقیقی شما حضرت آیت الله خامنه ای که در قلب خود، همّ و غم ایران و کشورهای اسلامی و انقلاب اسلامی را دارد و همچون شما در فکر آزادی قدس است، می‌مانیم و آرزوی بزرگ شما را که همانا آزادی قدس شریف بود، تحقق خواهیم بخشید، و این بیعت را من به نمایندگی از سوی تمامی فلسطینی‌ها و به نام تمام مظلومین و مسلمانان فلسطینی با آقای خامنه‌ای به عمل می‌آورم.»


روزنامه اطلاعات؛ ۲۰ خرداد ۱۳۶۸