انتشار کتابی درباره زندگی و شیوه قرآنی آیت الله طالقانی


1986 بازدید

انتشار کتابی درباره زندگی و شیوه قرآنی آیت الله طالقانی

کتاب «زندگی و شیوه قرآنی آیت الله سید محمود طالقانی» تالیف ابوالفضل خوش منش با موضوع بررسی زندگینامه، خط فکری و شیوه قرآنی وی از سوی انتشارات سروش معرفی و در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.

 

این کتاب برداشت‌هایی از زندگی مرحوم آیت الله طالقانی و شیوه قرآنی ایشان است. مراد از زندگی طالقانی، صحنه‌های مختلف زندگی وی به عنوان معلم قرآن و مبارزی ناصح و امین و مراد از شیوه قرآنی، شیوه او در تبلیغ و تبیین آیات قرآن است.

آیت الله سید محمود طالقانی، دعوتگر بازگشت به قرآن و منادی نظام اندیشگی و فرهنگِ تمدنیِ این کتاب است. او می‌کوشد هنگام گفتن و نوشتن درباره قرآن، با نگاهی عصری، اجتماعی و تمدنی، عموم مردم ایران و جهان را مدنظر داشته باشد و آنها را مخاطب خود بداند. از فحوای سخن او برمی‌آید که هر مسلمانی باید خود را مخاطب قرآن کریم بیابد؛ گویی آیات وحی بر خود او نازل شده است. وی آیات قرآن را تروتازه (غضّاً طریّاً) و خود را مخاطبِ نخست قرآن می‌یابد و می‌کوشد قرآن را همان گونه انعکاس دهد.

کتاب «زندگی و شیوه قرآنی آیت الله سید محمود طالقانی» در 320 صفحه با قیمت 14هزار تومان در انتشارات سروش منتشر و به علاقمندان ایشان و دوستداران فرهنگ قرآنی و سبک زندگی اسلامی عرضه شده است.


ایبنا