رمان جدید جاسوس انگلیسی در راه انتشار است


رمان جدید جاسوس انگلیسی در راه انتشار است

جان لوکاره متولد نوزدهم اکتبر 1931(87ساله) تاکنون ۲۳ رمان به نگارش درآورده و آثارش به ۳۶ زبان در جهان ترجمه شده‌ است. این نویسنده بریتانیایی یکی از بزرگ‌ترین رمان‌نویسان پس از جنگ جهانی دوم در مسائل سیاسی و جاسوسی بشمار می رود . او در دهه‌های ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ در سرویس جاسوسی انگلیس فعالیت می‌کرده  و اصراری هم ندارد که ماهیت جاسوسی خود را پنهان کند . لوکاره حتی  این واقعیت را انکار نمی کند که کار اصلی او بیشتر جاسوسی بوده تا نویسندگی. شاید به همین دلیل ساده است که از جان لوکاره نویسنده معروف داستان‌های جاسوسی،به شکل غیرقابل انتظاری می توان اطلاعات کمی در اینترنت بدست آورد.  لوکاره در این مورد میگوید او از لپ‌تاپ و کامپیوتر دوری می‌کند زیرا معتقد است «از روی خودسری ترجیح می‌دهم با سبک سنتی غیرمکانیزه که چند قرن عمر دارد، کار کنم.»

رمان جدید او با عنوان "مامورحوزه" قرار است دو روز مانده به سالروز تولد 88 سالگی اش در هفدهم اکتبر سال 2019 منتشر شود. لوکاره در مصاحبه ای در باره رمان جدیدش می گوید «من دراین رمان به مسائل سیاسی جدیدی در انگلیس توجه کرده ام.» این کتاب از سوی انتشارات وایکینگ در لندن وارد کتاب بازار خواهد شد. مسئولان انتشارات وایکینگ می‌گویند ماجرای اصلی رمان در سال 2018 در شهر لندن اتفاق می‌افتد که زندگی مردی 26 ساله را روایت می‌کند که در مسیری خطرناک قرار گرفته است.

مری مانت از انتشارات وایکینگ می‌گوید رمان جدید لوکاره بیشتر از اینکه داستانی باشد یک ماجرای سیاسی است که شبیه کتاب‌های مستند درباره اوضاع آشفته سیاسی این روزهای کشور بریتانیا است.


موسسه مطالعات و پژوهش های سیاسی