رونمایی کتاب «روز شمار تاریخ معاصر ایران»


2971 بازدید

رونمایی کتاب «روز شمار تاریخ معاصر ایران»

فرهنگ سرای رازی در ادامه جلسات چهار سوق کتاب، رونمایی و بررسی کتاب «روز شمار تاریخ معاصر ایران - جمهوری اسلامی ایران » را با حضور و نویسندگان و منتقدان ادبی دوشنبه ۱۸ اسفند در پردیس سینمایی رازی برگزار کرد.

روزشمار «جمهوری اسلامی ایران» به روایتگری ۳۸ روز نخستین پس از پیروزی انقلاب اسلامی پرداخته و این اثر با استفاده از بولتن‌های خبرگزاری پارس شامل «بولتن ایران در ۲۴ ساعت گذشته» و «بولتن گزارش‌های ویژه»، دوره ۲۲ جلدی صحیفه امام، محضر نور جلد ۱، سه روزنامه اطلاعات، کیهان و آیندگان و در نهایت دوره ۱۱ جلدی اسناد لانه جاسوسی آمریکا، تدوین شده است.

در مراسم رونمایی این اثر پژوهشی حجت الاسلام فخر رازی ، عباس سلیمی نمین، یعقوب توکلی، حسین دهباشی ، جواد کامور بخشایش ، و علی اکبر رنجبر کرمانی(ویراستار) و همچنین جمعی از پژوهشگران و محققان حضور داشتند.

محسن غنی یاری نویسنده کتاب روزشمار جمهوری اسلامی ایران به کمک همکاران خود توانسته است با تدوین روزنگاری مستند و بی پیرایه از هرگونه جهت گیری جناحی و غیر علمی توانسته است به سوال چگونگی تبدیل نظام شاهنشاهی فاسد به یک نظام جدید مبتنی بر ارزش های انقلابی و اسلامی پاسخ دهد.

 رونمایی و نقد کتاب «روز شمار جمهوری اسلامی ایران» به همت فرهنگسرای رازی  برگزار ‌شد.