ادامه کمک های مالی آمریکا به رژیم صهیونیستی


2455 بازدید

ادامه کمک های مالی آمریکا به رژیم صهیونیستی

دولت آمریکا علیرغم مواجه با بحران مالی بی سابقه و افزایش اعتراضات مردم این کشور نسبت به مشکلات اقتصادی از جمله بالا رفتن هزینه اجاره ها و از دست رفتن فرصت های شغلی خود بدلیل بحران مالی و اقتصادی، از ادامه و افزایش کمک های مالی و نظامی خود به رژیم اشغالگر صهیونیستی خبر داده است.
به گزارش خبرگزاری قدس(قدسنا) بنقل از یدیعوت آحارنوت، تعدادی از سناتور های آمریکایی دیروز پنج شنبه، بر ادامه کمک های مالی و نظامی آمریکا به رژیم صهیونیستی تاکید کردند.
به گفته این سناتور ها این کمک های مالی و نظامی بغیر از کمک های نظامی سالانه آمریکا به ارزش سه میلیار دلار  که قرار است در سال 2017 به پایان می رسد، خواهد بود.
در ادامه این گزارش آمده که "کلی ایوت" و "جان دونلی" از اعضای کمیته خدمات نظامی سنای آمریکا هم اکنون به سرزمین های اشغالی سفر کرده اند تا بر سر موضوعاتی از قبیل کمک های آمریکا به رژیم صهیونیستی در زمینه مسائل امنیتی مانند توسعه سامانه های ضد موشکی این رژیم، با مقامات صهیونیستی رایزنی کنند.
پیشتر دولت آمریکا با امضای توافق نامه ای 10 ساله متعهد شده که طی 10 سال (از سال 2007 تا 2017) کمک هائی به میزان 30 میلیارد دلار در اختیار رژیم صهونیستی قرار دهد.
آیوت، تاکید کرد که مقامات آمریکائی و اسرائیلی هم اکنون در حال مذاکره در مورد بسته پیشنهادی جدید آمریکا می باشند.
وی در گفتگو با رویترز همچنین اظهار داشته که روابط آمریکا و رژیم صهیونیستی به عنوان دو همپیمان تحت هیچ شرایطی سرد نمی شود.
کمک های مالی پرسرو صدا آمریکا به نزدیک ترین هم پیمانش یعنی رژیم صهیونیستی در حالی سر جای خود مانده است که ایالت متحده آمریکا برای جبران کسری بودجه سالانه خود ناگزیر شده بسیاری از هزینه های این کشور از جمله هزینه های ارتش و دیگر هزینه های خود در سایر کشور های جهان از جمله افغانستان و عراق را به شدت کاهش دهد تا بتواند با بحران مالی خود کنار بیاید.


قدسنا