پیشنهادجان کری برای بازگشت 80 هزارآواره فلسطینی


989 بازدید

پیشنهادجان کری برای بازگشت 80 هزارآواره فلسطینی

ابومازن رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با رد پیشنهاد جان کری گفت که تشکیلات با بازگشت کمتر از 200 هزار آواره فلسطینی موافقت نخواهد کرد.

بگزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) بنقل از سایت عاروتض شوا جان کری وزیر امورخارجه آمریکا به ابومازن پیشنهاد بازگشت 80 هزار آواره فلسطینی بعنوان بخشی از چارچوب پیشنهادی طرح خود برای صلح را داده است و ابومازن نیز در پاسخ گفته است که تشکیلات خودگردان با بازگشت کمتر از 200 هزار نفر مصالحه نخواهد کرد.

جان کری در طرح پیشنهادی خود قدس را پایتخت فلسطین اعلام کرده است که با مخالفت بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی روبرو شده است. مسئله آوارگان فلسطینی، یکی از مشکلات بزرگ رژیم صهیونیستی به شمار میرود و مقامات این رژیم نگرانند درصورت موافقت با بازگشت آنان به سرزمینشان،موجودیت اسرائیل بخطر خواهدافتاد وچیزی از آن باقی نمی ماند.

آژانس امدادرسانی و کاریابی آوارگان فلسطینی وابسته به سازمان ملل متحد ( آنروا ) در حال حاضر شمار آوارگان فلسطینی را پنج میلیون و 300 هزار نفر اعلام کرده است. از این میزان 40 درصد از آوارگان در اردن، 24 درصد در غزه، 17 درصد در کرانه باختری، 10 درصد در سوریه و 9 درصد در لبنان زندگی می کنند.


قدسنا