سند اعتراض انگلستان به محافل مذهبی ایرانی‌ها در ماه رمضان


1724 بازدید

سند اعتراض انگلستان به محافل مذهبی ایرانی‌ها در ماه رمضان

در بخش سازمان اسناد و کتابخانه ملی نمایشگاه قرآن دو سند مربوط به دوره‌های قاجار و پهلوی وجود دارد که طی آن کنسول انگلستان اعتراض خود را نسبت به برپایی مجالس مذهبی در ماه رمضان اعلام کرده است.

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری فارس قرآن منسوب به «امام‌رضا(ع)» که در کتابخانه ملی نگهداری می‌شود طی روز‌های آینده در بخش سازمان اسناد و کتابخانه ملی نمایشگاه قرآن کریم در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.
«هادی تقی‌پور» مدیر این بخش در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس از نمایش این قرآن نفیس در صورت فراهم شدن شرایط طی روز‌های آینده خبر داد و گفت: نگهداری نسخ خطی و قدیمی نیازمند فراهم شدن شرایطی خاص است و در صورت فراهم شدن شرایط این قرآن ارزشمند در روز‌های آینده در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.
وی از حضور آثار بیش از 20 کشور در این بخش خبر داد و گفت: در نمایشگاه امسال آثار ارزشمندی از 20 کشور را در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌دهیم که این آثار به صورت دیجیتال به نمایش درمی‌آید.
تقی‌پور از نمایش آثاری چون «زاد‌المعاد» علامه مجلسی که مربوط به قرن سیزدهم است خبر داد و گفت: در نمایشگاه امسال آثاری چون نسخه خطی نهج‌البلاغه مربوط به قرن هشتم هجری و «زاد‌المعاد» «علامه مجلسی» مربوط به قرن سیزدهم به نمایش درمی‌آید.
وی از عرضه بیش از 47 نسخه داخلی در این بخش خبر داد و گفت: امسال بیش از 47 اثر ارزشمند داخلی را در بخش سازمان اسناد عرضه می‌کنیم که به صورت دوره‌ای در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد، همچنین تلاش می‌کنیم 15 نسخه اصلی از این آثار را هم عرضه کنیم.
به گزارش خبرگزاری فارس در بخش سازمان اسناد و کتابخانه ملی تابلو‌هایی از قرآن‌های خطی مربوط به کشور‌هایی چون گرجستان، پاکستان و اتریش به چشم می‌خورد، همچنین در این بخش دو سند مربوط به دوره‌های قاجار و پهلوی وجود دارد که طی آن کنسول انگلستان اعتراض خود را نسبت به برپایی مجالس مذهبی در ماه رمضان اعلام کرده است.
بنا بر این گزارش نشست خبری رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی روز دوشنبه 24 تیر‌ماه 1392 به منظور رونمایی از برخی آثار در محل این بخش برگزار می‌شود.


فارس