مصری‌ها مانند شهید «سلیمان خاطر» مخالف عادی‌سازی روابط با اسرائیل هستند


2471 بازدید

مصری‌ها مانند شهید «سلیمان خاطر» مخالف عادی‌سازی روابط با اسرائیل هستند

به گزارش خبرنگار حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس، ناصر ابوشریف نماینده جهاد اسلامی فلسطین در ایران در مراسم پاسداشت شهید جهان اسلام «سلیمان محمد عبدالحمید خاطر» که امروز در دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار داشت: چقدر زیباست که سالگرد شهدای جهان اسلام به ویژه شهدایی که فراموش شده‌اند راگرامی بداریم؛ مانند شهید سلیمان خاطر که کمتر از او ذکر می‌شود و بسیار زیبا است که پایتخت جمهوری اسلامی ایران خیابانی را به نام این شهید ثبت کرده است.

وی ادامه داد: شهید سلیمان خاطر در برابر رژیم صهیونیستی و مزدوران موساد عملیاتی انجام داد و او در حالی که یک سرباز بود و مرزبانی می‌کرد هفت نفر از صهیونیست‌ها را که به بهانه حضور در محل گردشگری در «سینا» حضور پیدا کرده بودند را کُشت و دو نفر از آنها را نیز زخمی کرد. او با این کار توسط رژیم سابق مصر مورد محاکمه قرار گرفت و حتی رئیس‌جمهور مصر وعده داد که سلیمان خاطر محاکمه شود و به حبس ابد محکوم شد اما بعد از هفت روز در زندان ترور شد.

ابوشریف یادآور شد: در هر صورت ما شهید سلیمان خاطر را از شهدای مقاومت اسلامی در جهان می‌دانیم و این را می‌گوییم که او شهید ضدعادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی بود در حالی که اکنون تلاش زیادی می‌شود که این رژیم به عنوان ارکان اصلی منطقه به ثبت برسد.

وی بیان داشت: برای من سلیمان خاطر یک خاطره است؛ بنده هم بعد از عملیات او، در عملیاتی شرکت کردم و محاکمه شدم؛ بعد از بازجویی اولین روزی که وارد زندان شدم، خبر شهادت این بزرگوار را شنیدم.

نماینده جهاد اسلامی فلسطین در ایران ادامه داد: این موضوع نشان می‌دهد شهدا تاثیر زیادی بر جامعه پیرامون دارند و با عملیات‌های خود عامل وحدت امت اسلامی هستند. همانطور که می‌دانیم رژیم صهیونیستی دشمن اصلی امت اسلامی است و سلیمان خاطر یکی از نمونه‌های عامل وحدت‌بخش در امت‌ها است.

وی اظهار داشت: از گذشته تا امروز رژیم صهیونیستی تلاش کرده است که به بخشی از منطقه تبدیل شده و روابط عادی‌سازی شود، طی 35 سال معاهده «کمپ دیوید» بسته شد و حسنی‌مبارک نیز سال‌ها تلاش کرد که ملت مصر روابط عادی با رژیم صهیونیستی داشته باشند اما با مخالفت مردم مصر مواجه شد و مردم این منطقه امروز مانند سلیمان خاطر هستند و با عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی مخالفت می‌کنند.

ابوشریف گفت: راه مبارزه با رژیم صهیونیستی راه مقاومت و فاز نظامی است؛ آنها می‌خواهند در منطقه سیطره پیدا کنند؛ عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی یک جنایت است؛ راه گفت‌وگو باعث زوال این رژیم نخواهد شد و مقاومت مسلحانه مسلمان‌ها تنها راه برای مقابله با رژیم صهیونیستی است.


فارس