تأکید به وحدت در وصایای 20 هزار شهید


2152 بازدید

به گزارش ویژه نامه مشرق به نقل از فارس، «وحدت» و کلید واژه‌های آن همچون «انسجام، همبستگی، اتحاد، تفرقه، فتنه و نفاق» در بیش از 20 هزار وصیت‌نامه از جمع 53 هزار وصیت‌نامه شهید انقلاب اسلامی اشاره شده است.

 

تعدادی از این وصایا را در ادامه می‌خوانیم:

شهید محمد اکبری‌نژاد (تولد 1347 و شهادت 1365 تهران)

دعا برای طول عمر امام یادتان نرود، این امام بود که ملت را از خواب بیدار کرد و مردم را به وحدت یاری داد.

شهید محمد باقری (تولد 1339 و شهادت 1361 تهران)

شما ملت تا امام را نشناسید به پیروزی کامل نخواهید رسید و شرف و حیثیت شما، وحدت و پیروزی‌تان در گرو اطاعت از رهبری ولایت فقیه است.

شهید جلیل فیروزآبادی (تولد 1348 و شهادت 1365 میبد)

در نماز جمعه شرکت کنید، مساجد را پر کنید، وحدت داشته باشید، به آیه «واعتصموا بحبل‌الله جمیعاً و لاتفرقوا» عمل کنید.

شهید پرویز زندی (تولد 1343 و شهادت 1363 بروجرد)

وصیتم به امت شهیدپرور این است تقوای خود را بیشتر کنید، از غیبت و تهمت نسبت به یکدیگر بپرهیزید؛ این را بدانید که نقشه جدید کفار و منافقین این است که بین نیروهای حزب‌اللهی تفرقه ایجاد کنند و به قول معروف از آب گل‌آلود ماهی بگیرند.

شما به سخنان گوهربار ولایت فقیه یعنی امام امت گ.ش دهید و عمل کنید و وحدت داشته باشید تا ان‌شاءالله دشمنان اسلام در این نقشه شوم مثل گذشته شکست بخورند.

شهید غلامرضا سعادتی (تولد 1350 و شهادت 1367 تهران)

اگر فیض شهادت نصیبم گشت، آنان که پیرو خط امام خمینی نیستند و به ولایت اعتقاد ندارند، بر من نگِریند و بر جنازه من حاضر نشوند، اما باشد که دماء شهدا آنان را نیز متحول سازد و به وحدت الهی نزدیکشان کند.

شهید اسماعیل شادباش (تولد 1345 و شهادت 1365 دهدشت)

دشمنان هر لحظه سعی دارندکه ضربه خود را بزنند، ولی آنها کور خوانده‌اند؛ ان‌شاءالله با وحدت و هوشیاری مردم، ولایت ‌فقیه که خط آنها همان خط انبیا است، دشمنان را نابود می‌سازیم و انقلاب اسلامی را به همه کشورهای جهان صادر خواهیم کرد.

شهید احمد صالح‌زاده علیایی (تولد 1347 و شهادت 1363 تهران)

تا جان در بدن دارید، دعا برای امام را فراموش نکنید، از روحانیت پشتیبانی کنید که شکست روحانیت شکست اسلام است، وحدت کلمه را حفظ کنید و سنگرهای بسیج، مدرسه و نماز را خالی نکنید.

شهید فلامرز جوانمردی (تولد 1342 و شهادت 1365 شیراز)

از شما خانواده عزیز عاجزانه تقاضا دارم و خواهش می‌کنم برای حفظ وحدت و ایثار و ایمان روز افزونتان، هفته‌ای یک شب، آن هم شب جمعه در منزل پدری جمع شوید، حدود یک ساعت چند آیه از قرآن مجید تلاوت کنید و شما مانند من نباشید که قرآن را زمان خداحافظی می دیدم و بعضی وقت‌ها که در جبهه بودم، تلاوت می‌کردم.

و هزاران سخن از وحدت که آرمان حقیقت‌جویان بوده...


مشرق نیوز