نمایشگاه کتاب نورافشانی می شود


3735 بازدید

نمایشگاه کتاب نورافشانی می شود

قائم مقام و معاون اجرایی نمایشگاه کتاب تهران از نورافشانی آسمان نمایشگاه بین المللی کتاب تهران همزمان با شب مبعث پیامبر(ص) خبر داد.

امیرمسعود شهرام نیا درباره نمایشگاه کتاب تهران گفت: امسال فضای اجرایی و مسقف نمایشگاه افزایش یافته و با همکاری شهرداری تهران قرار است فضای مفرحی را برای خانواده ها و همه افرادی که به نمایشگاه مراجعه می کنند ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: هر سال برنامه های جنبی متعددی در حاشیه نمایشگاه برگزار می شد. فعالیت های جنبی شامل دو بخش بود بخشی فعالیت های تخصصی مرتبط با کتاب مثل نشست های مختلف در سرای اهل قلم، کارنامه نشر مرتبط با عملکرد صنعت نشر کشور در سال قبل یا بعضی فعالیت های نمایشی مثل تاریخ کتاب در ایران و... برگزار می شد که امسال این بخش ها غنای بیشتری پیدا کرده است.

شهرام نیا تصریح کرد: برنامه های عمومی هم داریم که لزوما مرتبط با کتاب نیست و بیشتر به منظور استفاده عموم و بهره مندی از فضای نمایشگاه کتاب است. برنامه های مختلف سرگرم کننده برای کودکان، نوجوانان و خانواده ها تدارک دیده شده تا با امکانات در یک فضای آرام، استراحت موقتی را در جریان بازدید از نمایشگاه داشته باشند.

قائم مقام نمایشگاه با بیان اینکه در این زمینه با همکاری شهرداری تهران هماهنگی داشتیم و چند سالن در بخش های مختلف نمایشگاه ایجاد شده است، افزود: ایام برپایی نمایشگاه کتاب امسال بین ولادت حضرت امیرالمومنین(ع) و عید مبعث قرار گرفته که روزهای مبارک و فرخنده ای بوده و اقتضای شادی و جشن را دارد که برنامه هایی هم به این مناسبت ها تدارک دیده ایم.

معاون اجرایی نمایشگاه کتاب تهران اظهار کرد: امسال شب مبعث نور افشانی داریم که از یکی و دوشب قبل به استقبال آن می رویم. امیدواریم برنامه های جنبی به خوبی اجرا شود و مردم ساعات خوبی را در نمایشگاه سپری کنند.