اولین برگ از پرونده ژنرالِ ربوده شده


925 بازدید

«احمد متوسلیان» به تاریخ 15 فروردین 1332 شمسی در تهران متولد و 29 سال بعد ، به تاریخ 14 تیر ماه سال 1361 شمسی در بیروت ، توسط هم‌پیمانان رژیم صهیونیستی(شبهه نظامیانِ مسیحی لبنان، موسوم به «نیروهای لبنانی»(شاخه ی نظامی حزبی فالانژیستِ «کتائب»)) ربوده شد و تا کنون از سرنوشت او و هم‌راهانش(سید محسن موسوی، کاظم اخوان، تقی رستگار مقدم) هیچ خبری به دست نیامده است .

حاج احمد چند ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی به سپاه پاسداران پیوست و نامش در فهرست پاسدارانِ «پادگان ولی عصر(صلوات الله علیه)» به ثبت رسید.
 وی در زمستان سال 1358 ، به درخواست شهید محمد بروجردی عازم کردستان شد و مدتی بعد فرمان‌دهی سپاهِ ناحیه‌ی شهرستان «مریوان» به ایشان محول گردید.
«حاج احمد متوسلیان» تا دو سال فرماندهی «سپاه مریوان» را بر عهده داشت و در زمستان سال 1360 شمسی، مامور به تاسیس «تیپ 27 محمد رسول الله(صلوات الله علیه)»  گردیده و از جبهه ی غرب به جبهه جنوب عازم شد.
«متوسلیان»، در اواخر اسفند ماه 1360 و فروردین، اردیبهشت و خرداد ماه سال 1361، فرمان‌دهی اصلی‌ترین یگان  پیاده‌ی «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» را بر عهده داشت.
پس از آزادی «خرمشهر» در عملیات «الی بیت المقدس»، بخشی از «تیپ 27 محمد رسول الله(صلوات الله علیه)» مامور شد، برای کمک رسانی به ملت مظلوم لبنان در برابر اشغال‌گران صهیونیست، عازم به سوریه شوند. به این ترتیب، «احمد متوسلیان» به میعادگاه خود با هم رزمان شهیدش پای گذاشت و شد آن چه شد.
سندی که مشاهده می کنید، نخستین برگ از پرونده‌ی پرسنلی «احمد متوسلیان» در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است، که به خط خود ایشان پرشده و حاوی اطلاعات جالبی از آن سردارِ کفرستیز است:

عکس / اولین برگ از پرونده ژنرالِ ربوده شده


مشرق