برپایی 331 نمایشگاه کتاب در مدارس چهارمحال و بختیاری


1785 بازدید

برپایی 331 نمایشگاه کتاب در مدارس چهارمحال و بختیاری

 
یکی از مهم‌ترین برنامه‌های چهارمحال و بختیاری در ایام بیست و یکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران برگزاری 331 نمایشگاه کتاب است که در مدارس سراسر این استان برگزار می‌شود.-
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از ستاد اطلاع رسانی بیست و یکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، برنامه‌های سه استان قزوین، خوزستان و چهارمحال و بختیاری در این ایام به شرح زیر اعلام شد:

برپایی 331 نمایشگاه کتاب در مدارس چهارمحال و بختیاری

اهدای کتاب به مراکز آموزشی، اداری و مساجد، تجهیز کتابخانه‌ها، مسابقه کتابخوانی، اجرای طرح نذر کتاب، تهیه سه کتابچه درباره حقوق شهروندی، تقدیر از مولفان و نویسندگان برجسته استان، خیرین، اهداکنندگان کتاب، کتابداران، مسن‌ترین و جوان‌ترین عضو کتابخانه و تجلیل از کتابخانه برتر و نمایش خیابانی با موضوع کتاب و کتابخوانی از جمله برنامه‌های استان چهارمحال و بختیاری در ایام هفته کتاب است.

همچنین یکی از مهم‌ترین برنامه‌های چهارمحال و بختیاری در ایام بیست و یکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران برگزاری 331 نمایشگاه کتاب است که در مدارس سراسر استان برگزار می‌شود.

از دیگر برنامه‌های این استان در ایام هفته کتاب برگزاری نشست‌های ادبی است که با شعرخوانی شاعران استانی و نقد و بررسی اشعار آن‌ها همراه خواهد بود. همچنین کتابخانه سیار با تخفیف ویژه در این ایام کتاب را در اختیار روستاییان استان قرار می‌دهد.


تجلیل از خادمان چاپ و نشر خوزستان

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان با همکاری نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور همایش تجلیل از کتابداران و خادمان چاپ و نشر را برگزار می‌کند.

از دیگر برنامه‌های این استان می‌توان به برگزاری مسابقات کتابخوانی، اهدای کتاب به مساجد، مدارس و سازمان‌های دولتی و برگزاری 20 نمایشگاه کتاب با تخفیف 40 درصد اشاره کرد.

بازدید دانش‌آموزان قزوین از چاپخانه‌های استان

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین با همکاری 14 نهاد دولتی و خصوصی فعالیت‌هایی چون مسابقه کتابخوانی سبک زندگی سیره امام جواد (ع) و مفاهیم زیارت عاشورا، توزیع و اهدای کتاب به 70 مرکز آموزشی و اداری و فرهنگی، تقدیر و تجلیل از ناشر، کتابفروش، کتاب خوان و خبرنگاران برتر استان را در ایام هفته کتاب در دستور کار خود دارد.

همچنین یکی از برنامه‌های این استان در ایام هفته کتاب برپایی تورهای بازدید دانش آموز از چاپخانه‌های این استان ست.

نمایشگاه کتاب در زندان‌های استان، 600 نمایشگاه کتاب در مدارس، برگزاری مسابقه پیامکی با موضوع کتاب و کتابخوانی، اجرای نقاشی همگانی در مدارس و برگزاری کارگاه تخصصی مطالعه و تحقیق و داستان‌نویسی برای معاون و مربیان پرورشی از دیگر فعالیت‌های استان قزوین به شمار می‌رود.


بیست و یکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «کتاب آینه فرهنگ و فرزانگی» از 25 آبان ماه تا 2 آذر ماه سال جاری در سراسر کشور برگزار می‌شود.


ایبنا