کتاب «شهید همت به روایت همسر» به چاپ نوزدهم رسید


1714 بازدید

کتاب «شهید همت به روایت همسر» به چاپ نوزدهم رسید

کتاب «شهید همت به روایت همسر» از جمله کتاب‌های مجموعه «نیمه پنهان ماه» انتشارات روایت فتح به شمار می‌آید. چاپ نوزدهم این اثر به‌زودی راهی بازار نشر خواهد شد./
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، کتاب «شهید همت به روایت همسر» که به قلم حبیبه جعفریان نوشته شده است به بیان بخشی از زندگی شهید محمد ابراهیم همت از زاویه دید همسرش می‌پردازد.

این کتاب که مانند همه مجلدهای «نیمه پنهان ماه» از سوی انتشارت روایت فتح منتشر می‌شود، مجموعه خاطرات شهید همت را در قالب داستان ارایه می‌کند.

شهید محمد ابراهیم همت، دوازدهم فروردین سال 1344 در اصفهان به دنیا آمد. وی پس از شروع جنگ تحمیلی، به صحنه جنگ وارد شد و در مدت حضورش در جبهه‌های نبرد، خدمات موثری ارایه کرد و در نهایت در هفدهم اسفند سال 1362 در جزیره مجنون به شهادت رسید.

در مقدمه کتاب می‌خوانیم: «در کتاب قطور تاریخ، فصل جدیدی به نام انقلاب اسلامی و به نام انسان نوشته شده است. این فصل از جنس بهار است ولی به رنگ سرخ نوشته شده است و خزانی به دنبال ندارد. این فصل، داستان تجدید عهد انسان در روزهای پایانی تاریخ است و برای همین با خون و اشک نوشته شده است; خونی که یک روز در این سرزمین بر خاک ریخته شد و اشکی که روزی در وداع، گوشه چادری پنهان شد و روزی دیگر بر سر مزاری به خاک فرو شد ; و امروز باز هم جاری می‌شود تا یک بار دیگر، گرد و غبار ناگزیر زمان را از چهره ی سرداران روزهای انتظار بشوید. در کتاب قطور تاریخ، فصل جدیدی نوشته شده است که سخت عاشقانه است.»
 
چاپ نوزدهم کتاب «شهید همت به روایت همسر» اثر حبیبه جعفریان با شمارگان پنج هزار و 500 نسخه، 56 صفحه در قطع پالتویی به‌زودی از سوی انتشارات روایت فتح در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.


ایبنا