برگزاری چهارمین جشنواره خاطره‌نویسی دفاع مقدس در مازندران


2325 بازدید

برگزاری چهارمین جشنواره خاطره‌نویسی دفاع مقدس در مازندران

محمد صادقی سنگدهی اظهار داشت: چهارمین جشنواره خاطره‌نویسی دفاع مقدس استان برگزار می‌شود.

وی افزود: چهارمین جشنواره خاطره‌نویسی دفاع مقدس مازندران با موضوع خاطرات دلاورمردی‌های رزمندگان مازندرانی در مقابله با ضدانقلابیون در جنگل‌های مازندران از جمله شهرها، روستاها و جنگل‌های آمل، بابل، ساری، قائمشهر، سوادکوه، نور و رامسر، از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا آبان 1363 با عنوان مدافعان جنگل برگزار می‌شود.

این مسئول اظهار داشت: رزمندگان و تمام افرادی که به نوعی با ضد انقلاب در جنگل‌های مازندران درگیر بودند می‌توانند خاطرات خود شامل مقدمات، حین و بعد از عملیات و درگیری را در این جشنواره شرکت دهند.

دبیر اجرایی چهارمین جشنواره خاطره‌نویسی دفاع مقدس مازندران تصریح کرد: معیارهای ارزیابی خاطرات شامل عناصر زمان، مکان، استناد، راوی، نثر و شیوه نگارش، داستانی نبودن خاطره، موضوع و انتخاب سوژه مناسب است.

صادقی با بیان اینکه مهلت ارسال آثار تا پایان شهریور ماه 1393 است، گفت: امکان ارسال آثاری که در گذشته حائز رتبه شدند و یا حتی به چاپ رسیدند بلامانع است و محدودیت در تعداد آثار ارسالی وجود ندارد.

وی تعداد صفحات خاطرات را دو تا 10 صفحه تایپ شده عنوان کرد و افزود: امکان ارسال خاطره هم به قلم گوینده(واسپار) و هم دیگر نویسندگان با کسب اجازه و نقل قول مستقیم از صاحب خاطره و درج اسامی راوی و نویسنده وجود دارد.

صادقی ادامه داد: امیدواریم اختتامیه جشنواره در دوم بهمن ماه 1393 در شهر آمل با حضور بیش از 700 رزمنده و مسئول کشوری و استانی برگزار شود.

دبیر اجرایی چهارمین جشنواره خاطره‌نویسی دفاع مقدس مازندران اضافه کرد: از 22 اثر برگزیده با اهدای جوایز نقدی در این پایان جشنواره تقدیر شده و حدود 50 اثر منتخب در کتاب جشنواره به نام راوی و نویسنده اثر به چاپ خواهد رسید.

این مسئول با اشاره به راه یافتن آثار برتر به کنگره سراسری خاطره‌نویسی دفاع مقدس بیان کرد: کتاب جشنواره در روز اختتامیه جشنواره که دوم بهمن ماه 1393 برگزار می‌شود به تمام شرکت‌کنندگان اهدا می‌شود.

صادقی گفت: علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را با ذکر مشخصات کامل شناسنامه، نشانی، کدپستی منزل، تحصیلات، تلفن ثابت و همراه روای و نویسنده در هر اثر به نشانی دبیرخانه واقع در ساری، کمربندی شرقی، روبروی بیمارستان شفا، اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با کدپستی 54538-48179 به مدیریت ادبیات و انتشارات ارسال کرده، به شماره فکس 3112185-0151 فرستاده و یا به پست الکترونیکی sajed.mazandaran@gmail.com ارسال کنند.


فارس