تدوین زندگینامه شهدای هنرمند در البرز در دستور کار قرار گرفت


1544 بازدید

تدوین زندگینامه شهدای هنرمند در البرز در دستور کار قرار گرفت

حسین رسولی اظهار داشت: شناساندن شهدای هنرمند به مردم و تدوین زندگینامه این افراد یکی از مهمترین برنامه‌های فرهنگی است که در دستور کار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در این راستا افرادی که با این افراد آشنایی دارند می‌توانند با در اختیار قرار دادن زندگینامه شهدای هنرمند ما را در اجرای این طرح بزرگ همیاری کنند.

این مسئول تأکید کرد: با توجه به نامگذاری امسال توسط مقام معظم رهبری و تأکید ایشان بر توسعه امور فرهنگی، تدوین و گردآوری زندگینامه شهدای هنرمند می‌تواند گام فرهنگی مهمی در جهت تحقق اهداف مورد نظر باشد.

رسولی تصریح کرد: با توجه به هجمه‌های فرهنگی دشمنان و تبلیغات منفی آنان و راه‌اندازی جنگ نرم لازم است تا تدابیر اساسی را به منظور مقابله با این هجمه دشمنان بیاندیشیم و با مدیریت این تهاجم دشمنان را نیز خنثی سازیم.

وی به برنامه‌ریزی جهت گردآوری و آرشیو اطلاعات شهدای هنرمند استان البرز اشاره کرد و گفت: این مهم در دستور کار این حوزه قرار گرفته که پس از جمع‌آوری این آثار و اطلاعات، نسبت به انتشار آن اقدام خواهد شد.

رسولی‌راد از خانواده شهدای هنرمند خواست تا همکاری‌های لازم را به منظور تحقق اهداف مورد نظر داشته باشند.

وی تأکید کرد: در این راستا خانواده شهدای هنرمند عکس، زندگینامه، خاطرات، وصیتنامه‌ها و یادگاری‌هایی که از این شهدا بر جای مانده است را به دفتر امور ایثارگران اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز ارسال کنند.

رسولی‌راد در پایان ترویج و نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت را در بین نسل امروز یکی از مهمترین اهداف اجرای این طرح عنوان کرد و ادامه داد: نسل امروز باید بیش از هر زمان دیگری با شجاعت‌ها و ایثارگری‌های رزمندگان اسلام در دوران هشت سال دفاع مقدس آشنا باشند و خود را موظف بر حفظ آرمان‌های آنان کنند.


فارس