کتاب یادگاران 23 منتشر شد


2461 بازدید

کتاب یادگاران 23 منتشر شد

کتاب «یادگاران23؛ کتاب غلامرضا رضایی» به قلم سمانه زالی از سوی انتشارات روایت فتح منتشر و روانه  بازار نشر شد.

 سمانه زالی در مورد این  کتاب اظهار کرد: این اثر 100خاطره از شهید رضایی را بر اساس مصاحبه با خانواده، دوستان و همرزمان شهید بازگو می کند.

وی در توضیح منابعی که برای نگارش کتاب از آن بهره گرفته است، افزود: مصاحبه کتاب توسط گروه تحقیق انتشارات روایت فتح تهیه شد و آنچه به عنوان منابع در اختیارم قرار گرفت نزدیک به 800 برگ مصاحبه بود.

زالی افزود: تدوین کتاب از فروردین ماه سال جاری آغاز شد و بنده با مطالعه منابع، خاطرات را از متن مصاحبه ها استخراج کردم. در انتخاب موضوع خاطرات بیشتر به دنبال نکات مشترک در گفته های راویان بودم.در این خاطرات به ابعاد شخصیتی و اخلاقی شهید، فعالیت ها و موفقیت ها، کمک به دیگران و احترام به پدر و مادر پرداخته شده است.

وی در معرفی شهید غلامرضا رضایی گفت: وی در دوران جنگ تحمیلی عراق علیه ایران تک تیرانداز بود و در طول دوران حضور در جبهه سه بار مجروح شد وی آخرین بار در عملیات والفجر هشت دچار عارضه شیمیایی شد و در مرداد سال 1379 به شهادت رسید. در خاطره ای از این کتاب می خوانیم:

بسیجی بود، اوایل چفیه می انداخت و شلوار گشاد می پوشید.کمی که گذشت تیپش را عوض کرد. می گفت بچه ها اینطور نمی پذیرند. کت شلواری شد. اتو کرده و تر و تمیز. وضو می گرفت، حوله اش را از توی کیفش درمی آورد، صورتش را خشک می کرد، موهایش را شانه می کرد، عطر می زد می رفت سر کلاس.

گفتنی است » کتاب «یادگاران23؛ کتاب غلامرضا رضایی» را در 112صفحه، در قطع پالتویی و با قیمت  چهار هزار تومان از سوی انتشارات «روایت فتح» منتشر  شده است.


رسا