استقبال از کتاب جدید گریشام همچنان ادامه دارد


1828 بازدید

استقبال از کتاب جدید گریشام همچنان ادامه دارد

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از نیویورک تایمز، این هفته باز هم «سهره» به صدر جدول بازگشت تا صدرنشینی چندین باره‌اش در لیست کتاب های پرفروش را دوباره تجربه کند.

دونا تارت که حالا 16 هفته است در ردیف برترین نویسندگان امریکا جای گرفته، این کتاب را از سوی انتشارات لیتل براون به چاپ رسانیده است. در این اثر، داستان پسری 13 ساله به نام تئو نقل می‌شود که در حادثه‌ای مادرش را از دست می‌دهد، اما خودش زنده می‌ماند. وی به عالم هنر کشیده شده و قاچاق یک تابلو از موزه هنر متروپولیتن برایش دردسرساز می‌شود.

«اختراع بال‌ها» نوشته سو مانک کید نیز که تاکنون سه بار عنوان برترین کتاب هفته را گرفته است، بار دیگر جزو بهترین‌هاست و این بار دوم شد. ماجرای این کتاب که توسط انتشارات وایکینگ منتشر شده در قرن نوزدهم می‌گذرد و از جشن تولد یازده سالگی دختری ثروتمند به نام سارا گریمک آغاز می‌شود که یک برده به عنوان هدیه تولدش می‌گیرد. سارا از همان کودکی با برده‌داری مخالف است و در طول 35 سال زندگی با این برده، با برده داری و آزادی حقوق زنان مبارزه می کند.

جایگاه «زندگی آرام با خرده‌های نان» نوشته آنا کوئیندلن نیز نسبت به هفته گذشته تغییری نکرده و همچنان سومین کتاب هفته است. این اثر که توسط انتشارات راندوم هاوس روانه بازار کتاب شده، ماجرای یک عکاس را روایت می کند که در حال طی کردن دوران سالمندی است. وی کلبه ای روستایی اجاره می کند و جرقه‌هایی از امید و خلاقیت را در زندگی خود می‌یابد.

نحستین کتاب تازه وارد این لیست «یک چیز دیگر»است که در ردیف چهارم جای گرفت. بی.جی. نواک این کتاب را نوشته و برای چاپ، آن را به دست موسسه نشر ناپف سپرده است. این کتاب ماجراهایی بامزه و خنده دار از یک نویسنده و بازیگر را نقل می کند.

جایگاه جان گریشام باز هم تغییری نکرد و در شانزدهمین هفته حضورش در این جدول، پنجمین نویسنده برتر آمریکا شد. «ردیف درخت‌های افرا» که با همکاری انتشارات دابلدی منتشر شده‌، ادامه رمان پرفروش «زمانی برای کشتن» است و در آن ماجرای دعوای وارثان به دنبال وصیتنامه مردی ثروتمند روایت می‌شود و...

«نخستین عشق» به قلم جیمز پترسون که آن را با همکاری امیلی رایموند نوشته است نیز با دو پله سقوط بر سکوی ششم ایستاده است. این کتاب که انتشارات لیتل آن را روانه کتابفروشی‌ها کرده، داستان دختری 16 ساله به نام الکسی مور را نقل می‌کند که برای نخستین بار می‌خواهد با بهترین دوستش به کراس کانتی سفر ‌کند درحالی که دلش می‌خواهد رازی را به او بگوید و...

موفقیت گیلان فلین همچنان ادامه دارد و وی این بار با کتاب «دختر گمشده» بر پله هفتم این لیست ایستاد. این اثر توسط انتشارات کراون به چاپ رسیده است و با گذشت 75 هفته، همچنان طرفدار دارد. در این کتاب، زنی در پنجمین سالگرد ازدواجش ناپدید می‌شود و انگشت اتهام به سوی شوهرش نشانه می‌رود.

جایگاه «نخستین تماس تلفنی از بهشت» به قلم میچ آلبوم اندکی تغییر کرد و این بار هشتمین کتاب هفته شد.انتشارات هارپر این کتاب را منتشر کرده و داستان آن در یک شهر کوچک در میشیگان روایت می‌ شود. زنگ تلفن به صدا درمی‌آید و صدایی از بهشت با آنان سخن می‌گوید و...

نهمین ردیف جدول نیز ازآن کتاب تازه وارد «یک افسر و یک جاسوس» نوشته رابرت هریس شد. ماجرای این کتاب که توسط انتشارات ناپف منتشر شده است در پاریس و سال 1895 می‌گذرد. یک افسر پلیس با نام آلفرد دریفوس به اتهام جاسوسی برای آلمان به جزیره ای دوردست و متروکه تبعید می‌شود ولی باز هم جاسوسی ها ادامه دارد و جورج پیکارت رییس آژانس ضد جاسوسی که بر مجرم بودن دریفوس پافشاری می کرد حالا برای تبرئه کردن وی می‌جنگد.

آخرین و دهمین ردیف این جدول پرفروش نیز به کتاب «راز همسر» نوشته لیان موریارتی تعلق گرفت. ناشرانی همچون ایمی اینهورن و پوتنام این کتاب را روانه بازار کرده‌اند. در این کتاب ماجرای زنی نقل می شود که با کشف نامه ای که هرگز قرار نبود به دستش برسد و آن را بخواند، زندگی اش دگرگون می شود و...


ایبنا