نویسنده «دختر شینا» خاطرات همسر نابغه جنگ ایران و عراق را داستان می‌کند


2192 بازدید

نویسنده «دختر شینا» خاطرات همسر نابغه جنگ ایران و عراق را داستان می‌کند

خاطرات همسر شهید علی چیت‌سازیان که به عنوان نابغه دوران دفاع مقدس شناخته می‌شود، در قالب یک کتاب تدوین خواهد شد.
بهناز ضرابی‌زاده، نویسنده و محقق در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: مشغول کار روی کتاب خاطرات فرشته پناهی، همسر شهید علی چیت‌سازیان، فرمانده اطلاعات عملیات لشکر انصارالحسین هستم. در حال حاضر مصاحبه با همسر شهید انجام شده و پیاده‌سازی آن هم به پایان رسیده است.
وی افزود: مصاحبه با همسر شهید چیت‌سازیان 30 ساعت طول کشید. مصاحبه پیاده شده و بازنویسی‌های آن در حال انجام است. برای تمام کردن این کار عجله‌ای ندارم و سر فرصت و حوصله آن را انجام می‌دهم. سعی دارم چیزی که می‌نویسم، با مخاطب ارتباط برقرار کند؛ بنابراین وقت زیادی برای این کتاب می‌گذارم و نمی‌توانم پیش‌بینی کنم که کارهای آن چه زمانی به پایان می‌رسد.
این نویسنده در ادامه گفت: شهید چیت‌سازیان به نابغه جنگ معروف بوده و از قدرت هوشی فوق‌العاده‌ای برخوردار بوده است. این شهید در سنین نوجوانی به جبهه رفت و در عملیات مسلم بن عقیل با 17 سال سن، 140 نفر از اسیران عراقی را از منطقه جنگی به پشت جبهه انتقال داد. چند سال بعد از چیت‌سازیان به عنوان اعجوبه اطلاعات عملیات جنگ یاد می‌کردند که بسیاری از عملیات‌های شناسایی را با موفقیت به پایان رساند. نکته جالب زندگی همسر شهید چیت‌سازیان این است که این دو نفر تنها یک سال و چند ماه زندگی مشترک داشته‌اند و 38 روز پس از شهادت شهید چیت‌سازیان، فرزندشان به دنیا آمده است.
ضرابی‌زاده گفت: این کتاب هنوز عنوان قطعی ندارد. دومین کتاب خاطره‌نگاری من بعد از «دختر شینا» و چهاردهمین کتاب من است. هنوز ناشری برای آن انتخاب نکرده‌ام چون همیشه اول کارها را به پایان می‌رسانم و بعد با ناشرها درباره آن‌ها گفتگو می‌کنم.