آخرین پیام هفته دفاع مقدس امام چه بود؟


5379 بازدید

 رابطه صمیمانه امام با رزمندگان جوان ایرانی گرم‌تر از هر رابطه دیگری بود. 

اول مهر 1367 هشتاد و ششمین سالروز تولد امام خمینی(ره) بود، اولین هفته پس از پایان جنگ، آخرین هفته دفاع مقدس زندگی امام بود به همین دلیل امام پیام کوتاهی برای رزمندگان نوشت: «خداوندا! همه چیز تویی! و غیر از تو همه هیچ، خداوندا، تو عزیزی؛ و غیر از تو همه ذلیل، خداوندا، تو غنی‌ای؛ و غیر از تو همه فقیر... 

خانواده‌های شهدا، تا همیشه تاریخ این مشعل‌داران راه اولیا، افتخار روشنایی طرق الی‌الله را به عهده گرفته‌اند. مجروحین و معلولین خود چراغ هدایتی شده‌اند که در گوشه گوشه این مرز و بوم به دین‌باوران راه رسیدن به سعادت آخرت را نشان می‌دهند. راه رسیدن به خدای کعبه را، اسرا در چنگال دژخمیان خود سرود آزادی‌اند و احرار جهان آنان را زمزمه می‌کنند.

مفقودین عزیز محور دریای بیکران خداوندی‌اند؛ و فقرای ذاتی دنیای دون در حسرت مقام والای‌شان در حیرتند. از شهدا که نمی‌شود چیزی گفت. شهدا شمع محفل دوستانند. شهدا در قهقهه مستانه‌شان و در شادی وصول‌شان عند ربهم یرزقون‌اند؛ و از «نفوس مطمئنه‌ای» هستند که مورد خطاب فادخلی فی عبادی و ادخلی جنتی پروردگارند. اینجا صحبت عشق است و عشق؛ و قلم در ترسیمش بر خود می‌شکافد. والسلام.»

https://www.farsnews.com/news/13970229001027


خبرگزاری فارس